1939-1945. ПАМ’ЯТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!

1939-1945. ПАМ’ЯТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО! 9 травня у знак поваги і шани про загиблих у роки Другої світової війни котелевці об’єдналися та пройшли ходою Пам’яті центральною вулицею селища. В ній плач-о-пліч крокували керівники району та селища, ветерани війни і праці, Герої України, учасники АТО та ООС, воїни-інтернаціоналісти, представники громадськості, трудових і учнівських колективів.  Ця традиція - збиратися разом, проходити святковою колоною до меморіалу Солдатської Слави, де відбуваються основні районні заходи - на Котелевщині зберігається вже протягом багатьох років і не підвладна жодним перемінам.

Мітинг-реквієм біля меморіалу, на якому викарбовано імена котелевців, загиблих на фронтах Другої світової війни, відкрив голова районної ради Василь Тимошенко.
На жаль, на святкування не зміг прибути жоден із ветеранів-фронтовиків району, які дожили до цього світлого дня.
«Сьогодні ми із вдячністю вклоняємося перед усіма ветеранами, – як присутніми тут, так і перед тими, хто вже за станом здоров’я відзначає цей день вдома. На жаль, все менше їх залишається серед нас, рідшають ряди доблесних воїнів, які відстояли мир. Зараз в строю залишилися лише 5 фронтовиків, які пройшли стежками тієї страшної війни та брали участь у бойових діях. Це - Ємець Марія Яківна, Шевченко Михайло Миколайович, Сідоров Олександр Андрійович та Гавриленко Анастасія Іванівна, які проживають у Котельві, Деркач Дмитро Васильович із села Більськ. Низько вклоняємося їм за ратний подвиг…» - звертаючись до земляків, зазначив голова райдержадміністрації Віктор Колос.
Виступали також активіст ветеранського руху, член президії районної організації ветеранів, син партизана-ковпаківця Микола Борщ, районний військовий комісар, учасник бойових дій АТО, підполковник Віктор Талалай, почесний громадянин Котельви, військовий капелан, волонтер, настоятель Свято-Вознесенського храму протоієрей Миколай (Ковальов).
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих у тій далекій війні, добровольців і бійців Збройних Сил України, які загинули на Донбасі, захищаючи рідну землю вже у наш час.
Зворушливо та хвилююче звучали рядки пісень «Перемога, свята Перемога!» та «Смуглянка» у виконанні Народного аматорського хору ветеранів війни, праці та Збройних Сил «Осінні барви» та Народного гурту «Кольори кохання».
По завершенню мітингу котелевці поклали квіти до меморіали Слави. Потік людей до святого місця із букетами в руках був, як завжди, довгим…
Святкування продовжилося у Палаці дозвілля ", де з концертом виступили творчі клективи і солісти районного Будинку культури. Показові виступи представили також вихованці спортивної секції з карате під керівництвом Олега Ожерельева.
Цього дня було покладено квіти до меморіалу Скорботної матері, погруддя С.А.Ковпака, до пам'ятників загиблим підпільникам, воїнам-інтернаціоналістам, учасникам АТО та всіх пам'ятних місць загиблим в часи Другої світової.