Бережіть тварин в період льоту гнусу!!

Бережіть тварин в період льоту гнусу!!

Навесні, з настанням стійкого потепління на територіях з достатнім зволоженням спостерігається масовий випліт гнусу.

В Котелевському районі  в минулих роках були випадки захворювання сільськогосподарських тварин на симуілотоксикоз (хороба внаслідок  масових укусів гнусу), дане захворювання тварини  важко переносять і лікування тривале та наносить значних збитків сільському господарству.

Щоб йому запобігти необхідно знати про нього більше.

Гнус – це загальна назва, яка об’єднує кровосисних двокрилих комах (ґедзі, комарі, мошки, мокреці, москіти), які в дорослому стані споживають кров тварин і людей.

Ці комахи становлять небезпеку, оскільки:

- масово нападаючи на тварин наносять велику кількість укусів, що спричиняє запалення шкіри та слизових оболонок, виражене занепокоєння та іноді смерть тварини;

- можуть бути переносниками інфекційних заразних хвороб тварин (сибірка, бруцельоз, енцефаліт, заразний вузликовий дерматит ВРХ, інфекційна анемія коней, міксоматоз кролів, анаплазмоз, сетаріоз, філяріоз, онхоцеркоз та ін.) та хвороб спільних для тварин і людей (дирофіляріоз, лейшманіоз, туляремія, малярія та ін.).

Ефективно протидіяти гнусу можна лише за умови використання комплексу заходів:

- осушення надмірно зволожених земель;

- будівництво тваринницьких приміщень, вигулів на підвищеннях, відкритих, сухих майданчиках подалі від боліт, заболочених лісів, кущів, низин;

- облаштування затіняючих конструкцій в місцях утримання тварин;

- випас худоби, коли активність гнусу найнижча;

- утримання тварин в приміщеннях, коли активність гнусу найвища. Отвори приміщень закривати антимоскітними сітками; забезпечити примусову вентиляцію місць утримання тварин;

- обробка приміщень, вигулів, кліток препаратами, що відлякують комах;

- перед вигоном на пасовище  тварин обробляти репелентами;

- проведення знищення комах в приміщеннях, гної за допомогою інсектицидів, дотримуючись настанов із застосування препаратів;

- особливо уважно контролювати наявність гнусу у випадку обмеження тварин в переміщенні (на прив’язі, в загоні);

- забезпечення задовільного гігієнічного стану місць утримання тварин (відсутність бур’янів, кущів, калюж на території, підтримання чистоти годівниць та напувалок у приміщеннях, вчасне вивезення гною, гноївки).

Котелевське  районне управління

Головного управління