ДЕЛЕГАЦІЯ КОТЕЛЕВСЬКОГО РАЙОНУ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У «МОЛИТВІ ЗА УКРАЇНУ»

ДЕЛЕГАЦІЯ КОТЕЛЕВСЬКОГО РАЙОНУ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У «МОЛИТВІ ЗА УКРАЇНУ». 14 жовтня делегація Котелевського району на чолі із головою райдержадміністрації Віктором Колосом відвідала місто Київ та разом із тисячами українців, які приїхали до столиці з різних регіонів нашої держави, долучилися до спільної молитви.
Цього дня на Софійській площі молитву за Україну, її армію та єдину помісну церкву звершив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Участь у молитовному заході взяли Президент України Петро Порошенко, митрополит Української автокефальної православної церкви Макарій, єпископ Української греко-католицької церкви Богдан Дзюрах.
Перед початком молебню Президент України Петро Порошенко наголосив, що питання Томосу та автокефалії української православної церкви виходить далеко за межі церковного життя – це питання української національної безпеки та державності. Водночас Глава держави зауважив, що в Україні не було, нема і не буде державної церкви.
– В освячену Томосом православну церкву ніхто нікого не «запрошуватиме» силоміць. Це питання вільного вибору для кожного вірянина, – зазначив Президент України Петро Порошенко. – Вселенський Патріархат прийняв рішення про автокефалію, і Томос буде вручено предстоятелю церкви – достойному, авторитетному, досвідченому владиці, якого обере об’єднаний Архієрейський Собор.
Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет подякував Святійшому Вселенському Патріарху Варфоломію за мужність у рішенні надати автокефалію українській церкві й Президенту України Петру Порошенку за спільну боротьбу для її одержання.
– Отримання автокефалії української церкви – епохальна перемога, яку ми здобули за 1030 років існування православної церкви на нашій землі. Вся Україна за неї боролась, – наголосив предстоятель УПЦ КП Філарет.