ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ!

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ! РІВЕНЬ ПЕРЕВИЩЕННЯ ГІГІЄНІЧНОГО ПОКАЗНИКА У Р. ВОРСКЛА ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ. Котелевське районне лабораторне відділення щотижнево проводить моніторингові лабораторні дослідження води поверхневих водойм місць масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжі), відведених для купання в Котелевському районі.
При черговому лабораторному дослідженні 27.06. 2019 у річковій воді з р. Ворскла в місці для купання біля Більського мосту та 1 км. вище по течії від Більского мосту встановлено перевищення гігієнічного показника ( індекс ЛКП -лактозопозитивна кишкова паличка), який становить 9300 в 1,0 дмᶟ при нормі 5000 в 1,0 дм.куб.
Перевищення нормативного індексу ЛКП у пробах води є наслідком впливу підвищеної температури повітря, яка сприяє розвитку та збільшенню мікроорганізмів та опадів антропогенного навантаження (діяльність людини). При потраплаянні кишкової палички до організму ротової порожнини може виникнути інфекційне захворювання, що несе загрозу життю і здоров’ю людини .
Тому, звертаємо увагу, що купатися, мити руки, овочі, фрукти річковою водою при перевищенні індексу ЛКП не рекомендується.

Головний спеціаліст сектору оборонно – мобілізаційної роботи та цивільного захисту населення апарату райдержадміністрації Олександр Щербак.