ГОВОРИЛИ ПРО ВПРОВАДЖЕННЯ МЕДРЕФОРМИ ТА ЛЕГАЛІЗАЦІЮ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

5 лютого Громадська рада при Котелевській райдержадміністрації провела своє перше засідання у 2018 році,
Участь у ньому окрім представників інститутів громадянського суспільства, голова райдержадміністрації Віктор Колос, перший заступник голови райдержадміністрації Павло Луговий, заступник голови райдержадміністрації Ганна Кравченко, керівники медичних установ та заступник начальника Чутівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Сергій Гребінник.
На засіданні, яке провела голова Громадської ради Олександра Самойленко, обговорили актуальні питання, які хвилюють жителів району.
Відтоді як Президент підписав закон про медреформу, а Уряд ухвалив ключові документи, в суспільстві виникли побоювання, якою ж тепер буде українська медицина.
Про те як впроваджуються нові зміни у структурних підрозділах КЗ «Котелевський центр первинної медико-санітарної допомоги» представникам громадськості детально розповіла головний лікар закладу Світлана Безпалько. Вона зазначила, що протягом 2017 року медичні заклади первинної ланки спрямовували свою діяльність на впровадження медреформи, в тому числі і у напрямку виконання вимог Концепції реформування фінансування системи охорони здоров’я.
Великі галузеві зміни не можуть відбутися в один день і навіть в один місяць. Медична реформа зачіпає кожну місцеву громаду, всі медичні заклади, сотні медичних працівників і кожного пацієнта. Тому цілеспрямована робота продовжиться і у 2018 році. Зокрема, Комунальний заклад первинної допомоги буде реорганізований у некомерційне комунальне підприємство, також необхідно провести комп’ютеризацію медзакладів, обрати МІС на підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів. Потребує модернізації та оновлення матеріально-технічне забезпечення закладів у відповідності до Табеля технічного оснащення. Не менш важливим є організація надання постійної медичної допомоги у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації.
Особлива увага приділятиметься інформаційно-роз’яснювальній роботі із громадськістю щодо підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги. Сама кампанія з вибору лікаря стартуватиме з квітня 2018 року.
Відтепер гроші держава виділятиме не на заклад, а на конкретну людину. Дохід лікаря залежатиме від кількості пацієнтів. Лікар зможе підписати до 2000 пацієнтів, за кожного він отримає 370 грн у 2018 році, 450 грн – з 2019 року. Обслуговувати дітей або пенсіонерів державі буде коштувати дорожче – 740 грн за кожну людину.Це стане стимулом для медперсоналу працювати ефективніш.
Про надання медичної допомоги населенню району Котелевською центральною районною лікарнею інформували головний лікар Котелевської центральної районної лікарні Віктор Міщенко та його заступник Людмила Деримарко.
Вони розповіли про структуру районної лікарні, її кадровий потенціал, які медичні послуги надаються населенню на даний час. Йшлося про капітально відремонтоване у минулому році приміщення поліклініки та практичне впровадження районної програми «Забезпечення житлом медичних працівників з вищою медичною освітою».
Зокрема на виконання цієї програми у 2017 році за кошти районного бюджету придбано службову квартиру сім’ї лікарів, ще 4 квартири планують закупити у 2018 році.
Поділилися медики також планами на наступні роки. Перш за все це вирішення питань для набуття Котелевській ЦРЛ статусу лікарні відновного лікування Східного госпітального округу. Це передбачає в собі відкриття на І поверсі хірургічного корпусу реабілітаційного центру.
Головний лікар Котелевської центральної районної лікарні Віктор Міщенко зазначив, що медичну реформу потрібно проводити з урахуванням думки людей. Тому запропонував створити при Громадській раді робочу групу, яка б долучалася до всіх етапів впровадження медреформи в районі. Цю пропозицію представники інститутів громадянського суспільства та керівництво району підтримали одноголосно та вже визначили представників громадськості для співпраці з медиками.
Долучився до обговорення цього актуального питання і голова райдер-жадміністрації Віктор Колос. Він наголосив, що медичну реформу можна назвати однією із найважливіших, адже від лікування залежить життя людей. Тому районна влада докладає всіх зусиль, щоб пришвидшити перехід на нову систему медичного обслуговування на місцях. Із районного бюджету виділяються кошти на ремонт медичних закладів та зміцнення матеріально-технічного їх забезпечення. Проводиться конкретна робота, спрямована на залучення молоді до роботи в районних і сільських медичних закладах, для цього закупляються квартири для працівникам сфери охорони здоров’я. А головне, як наголосив очільник району, щоб, не зважаючи на будь-які зміни, медики дотримувалися етики, відповідальності до своєї професії, терпіння та поваги до своїх пацієнтів.
У присутніх виникало багато питань, що стосувалися терміну заключення договорів між пацієнтом і лікарем, заробітної плати медпрацівників, медичного супроводу вагітних, розширення списку медичних препаратів в урядовій програмі "Доступні ліки" тощо.
Проаналізували присутні і проблеми легалізації трудових відносин та господарської діяльності в Котелевському районі. З цього питання доповідали перший заступник голови райдержадміністрації Павло Луговий та заступник начальника Чутівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Сергій Гребінник.
Громадська рада на своєму першому засіданні також намітила плани на майбутнє та затвердила свій план роботи на 2018 рік.