Інформує Котелевське бюро правової допомоги!!!

Інформує Котелевське бюро правової допомоги!!!Юристи безоплатної правової допомоги інформують про основні положення закону про ринок землі.В ніч з 30 на 31 березня Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який, нарешті, має навести лад у сфері земельних правовідносин.

Головною особливістю цього закону є те, що він скасовує мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, який нині діє в Україні.

Відповідно до положень цього закону ринок землі в Україні відкривається з 1 липня 2021 року, з цієї дати громадяни України зможуть вільно купувати та продавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Проте, не все так просто. Даним законом встановлено певні обмеження, спрямовані на захист родючих Українських земель та прав землевласників і землекористувачів.

Так, покупцями землі не можуть бути громадяни, які мають бізнес зареєстрований закордоном.

Встановлено і граничні обсяги на придбання землі, зокрема, у перший рік, землю зможуть купувати тільки фізичні особи у розмірі, не більше 100 га.

З 2024 року придбання земельних ділянок буде дозволено і юридичним особам, але в розмірі не більше 10000 га. При цьому, землі сільськогосподарського призначення не зможуть придбати юридичні особи, кінцевими власниками яких є іноземні громадяни, особи з російським громадянством, особи, причетні до терористичних організацій, та до яких застосовано санкції.

З метою недопущення знецінення земель, законом передбачено, що вартість земельної ділянки не може бути нижчою за її нормативну грошову оцінку.

Розрахунок за придбання земельної ділянки проводиться виключно в безготівковій формі.

Також, цей закон гарантує переважне право на придбання землі сільськогосподарського призначення для тих, хто її обробляв до моменту продажу.

#БПД #правова_допомога

Інформує Котелевське бюро правової допомоги!!!