НА КОТЕЛЕВЩИНІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ПРОЦЕС РЕФОРМУВАННЯ СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

НА КОТЕЛЕВЩИНІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ПРОЦЕС РЕФОРМУВАННЯ СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я. Про те, як триває він на Котелевщині, та проблемні питання, які ймовірно виникнуть в роботі медичних закладів первинної медико – санітарної допомоги Котелевського району у 2019 році, обговорення шляхів їх вирішення стали темою наради у голови райдержадміністрації Віктора Колоса за участю голови районної ради Василя Тимошенка та голів територіальних громад району.

Доповідаючи з даного питання, головний лікар КНП «Котелевський ЦПМСД» Світлана Безпалько констатувала, що в районі реалізовано перший етап медичної реформи, який полягає реформуванні первинної ланки медичної допомоги, яка є основою перетворень у медичній галузі та має взяти на себе близько 80% усіх звернень за медичною допомогою, що потребує відповідного ресурсного забезпечення.

З 1 жовтня 2018 року ЦПМСД заключений договір з Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. На даний час доходи підприємства складаються як з надходжень за оплату за заключені декларації (по зеленому списку), так і медичної субвенції за пацієнтів, які не заключили декларації (по червоному списку).

Відповідно до прийнятих законодавчих актів, з 1 липня 2019 року не будуть оплачуватись послуги за пацієнтів, які не заключили декларації, а відповідно і надходження коштів для ЦПМСД зменшаться.

Враховуючи, що в районі 78,2 % населення заключили декларації, є необхідність проведення роботи серед населення щодо 100% підписання декларацій з лікарями з метою недопущення нефінансування галузі та, як наслідок, погіршення якості надання медичних послуг.

В межах реформи передбачається також оптимізація мережі первинної ланки медицини. Це, насамперед, стосуватиметься ФАПів, діяльність яких передбачається в селах, де обслуговується не менше 750 людей. Між тим, саме ФАПи зараз надають першу медичну допомогу в сільській місцевості, це та ланка, яка, що називається, найближча до людей.

Виходом із даної ситуації може стати фінансування ФАПів у селах з меншою чисельністю населення із місцевих бюджетів, у протилежному випадку – їх закриття або призупинення діяльності. Керівники району та голови місцевих рад стурбовані загрозою припинення отримання медичної допомоги жителями окремих сіл, обговорили усі аспекти даної проблеми та вирішили додатково опрацювати це питання із урахуванням всіх його нюансів.

Фінансування з місцевих бюджетів необхідне також для забезпечення безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів пільгових категорій населення та забезпечення людей з інвалідністю і дітей з інвалідністю засобами технічної реабілітації, адже це не входить до переліку медичних послуг за програмою медичних гарантій, які фінансуються за кошти Національної служби здоров’я України.

Підсумовуючи результати наради, учасники підкреслили, що реформа триває, але на вирішення всіх питань необхідні час і кошти, але головне - люди, які не мають стати заручниками численних суб’єктивних факторів на шляху до кінцевої мети.