НА КОТЕЛЕВЩИНІ СТРІМКО ЗРОСТАЄ КІЛЬКІСТЬ ХВОРИХ НА КОРОНАВІРУС

НА КОТЕЛЕВЩИНІ СТРІМКО ЗРОСТАЄ КІЛЬКІСТЬ ХВОРИХ НА КОРОНАВІРУС. З початку пандемії у Котелевському районі зафіксовано 337 випадків захворювання на COVID-19, 116 осіб вже одужали. За даний період 210 громадян захворіли на пневмонію, у 39 з них це захворювання стало наслідком коронавірусної інфекції. Проведено 895 ПЛР-тестів та 425 обстежень методом ІФА.

Зараз занепокоєння викликає щоденне збільшення кількості хворих. Станом на 17 листопада 2020 року на амбулаторному лікуванні під наглядом сімейних лікарів перебувають 79 громадян.

Для лікування осіб з невизначеним статусом щодо коронавірусу з 26 жовтня 2020 року на базі терапевтичного відділення Котелевської ЦРЛ діє відділення на 21 ліжкомісце, з яких 17 оснащені кисневими концентраторами (80%). Тут вже проліковано і виписано додому 24 пацієнти. 12 громадян, які потребували подальшого лікування, після отримання позитивних ПЛР-тестів, направлені до спеціалізованих медичних закладів області. На жаль, 7 наших земляків не вдалося врятувати, бо вони до відділення потратили у вкрай важкому стані з діагнозом пневмонія, яка стала наслідком ускладнень коронавірусної інфекції.

Загалом на даний час у відділені лікуються 15 осіб. Всі вони хворі на пневмонію і є кисневозалежними. Серед них 5 із позитивним підтвердженням на COVID-19, які потребують госпіталізації в обласні інфекційні медзаклади, бо на даний час там вільних місць немає. Але вчора у Полтавській області визначили ще 8 додаткових лікарень для прийому хворих на COVID-19 (всього тепер їх 34), тому сподіваємося , що незабаром вони приймуть на лікування котелевських пацієнтів.

Для покращення якості надання медичної допомоги населенню, у зв’язку з значним погіршенням епідемічної ситуації, планується збільшення кількості ліжок у Котелевській ЦРЛ для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою СOVID-19 до 36, 29 з них будуть забезпечені кисневою терапією.

Багато питань у громадян виникає з приводу плати за лікування. Пацієнти терапевтичного відділення змушені лікуватися переважно за власні кошти, адже наш заклад не є профільним, базовим для лікування громадян з короно інфекцію, а отже не отримує необхідного державного фінансування. Щоб отримати пакет на дані медпослуги у діючому штаті райлікарні повинно бути не менше 4 лікарів анестезіологів-реаніматологів, стільки ж медсестер- анестезисток, 4 терапевти або 4 інфекціоністи. На сьогодні цієї кількості профільних медиків немає.

Стрімке зростання кількості хворих з підозрою на Covid-19 викликало надзвичайно велике навантаження на медиків первинної ланки, стаціонарних відділень центральної районної лікарні та швидкої допомоги, але вони не зважаючи на власну захворюваність, втому та виснаженість, продовжують боротьбу з цією підступною хворобою.

Медики закликають громадян дотримуватися правил карантину, використовувати засоби індивідуального захисту, пам’ятати про соціальну дистанцію – БЕРЕГТИ СЕБЕ І СВОЇХ РІДНИХ!