Питання легалізації праці - вимога сьогодення.

Версія для друкуВерсія для друку

Питання легалізації праці - вимога сьогодення. 5 березня у приміщенні Котелевської районної філії Полтавського ОЦЗ відбувся круглий стіл, де обгорили питання легалізації зайнятості населення. Участь у ньому взяли: заступник голови Котелевської РДА Галина Кравченко, директор Котелевської районної філії Полтавського ОЦЗ Світлана  Коваленко, головний державний інспектор  управління Держпраці у Полтавській області Тетяни Жолоб, начальника Котелевської ДПІ Юлія Олефіренко, головні спеціалісти Головного управління Пенсійного фонду Надія Прядко  та  Лілія Саєнко,   представники малого та середнього бізнесу, зайняті у сфері будівництва.

На заході йшлося про легалізацію праці в Україні, адже  це вимога сьогодення. Як свідчить практика багато роботодавців малого та середнього бізнесу  не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Виплачуючи заробітну плату  неофіційно в «конвертах» роботодавець позбавляє свого працівника на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством  норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав  та соціальним захистом  у разі скрутних життєвих обставин.

 Учасники круглого столу  взяли активну участь в обговоренні проблем щодо легалізації найманих працівників.

Тетяна Жолоб закликала роботодавців зробити крок назустріч суспільству – легалізувати найманих працівників та відмовитись від «чорної» зарплати в «конвертах».

 

Більше інформації ви можете дізнатися за посиланням :

https://www.facebook.com/KotelvaCZ/

https://pol.dcz.gov.ua/

 

 

 

Наверх ↑