ПОКИ МИ ПАМ'ЯТАЄМО - МИ СИЛЬНІ!

ПОКИ МИ ПАМ'ЯТАЄМО  - МИ СИЛЬНІ! Минає 85 роки з початку однієї з найжахливіших трагедій в історії українського народу, коли у мирний період голодна смерть на найбільш родючій у світі землі обірвала мільйони людських життів. Голодомор 1932-1933 років травмував нашу націю, залишив на її тілі глибокі соціальні, психологічні, демографічні шрами.

Аби вшанувати світлу пам'ять невинно убієнних голодом, у переддень Дня пам'яті жертв Голодоморів, у Котелевському Палаці дозвілля «Скіфія» на меморіальний захід зібралися представники трудових колективів, громадськості, ветерани і молодь.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять мільйонів співвітчизників, які загинули в Україні від найжахливішого в історії людства злочину вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, – Голодомору, що назавжди змінив хід історії українського народу, ставши одним з найважчих випробувань, які випали на його долю. Ця трагедія була ретельно спланованим актом геноциду української нації, що стала масштабним національним лихом, яке підсилили переселення, тюрми, табори. Нам, сучасному поколінню, важко навіть уявити, що на багатющій та плодовитій українській землі люди потерпали від голоду, помираючи в страшних муках… Ми не маємо права забути про це, бо поки ми пам’ятаємо – ми сильні!» – зазначив, звертаючись до земляків, голова райдержадміністрації Віктор Колос.
Схвильовано слухали присутні ведучих, учениць другої селищної школи Софію Шахун та Софію Пономаренко, які розповідали про жахливі події 1932-1933 років. Особливої атмосфери заходу додали виступи дитячого танцювального колективу «Браво» (керівник- Катерина Подопригора), солістки районного будинку культури Аліни Шепель та перегляд документального фільму «Голодомор. Великий злам» із серії «Невідома Україна».
По закінченні - керівники району та селища разом із ветеранами війни і праці, молодюю поклали квіти до гранітного Хреста, що височіє на вимерлій колись околиці Котельви, вшанували померлих хвилиною мовчання.
Панахиду за невинно убієнними голодом відправив ієрей Свято-Троїцького храму Роман Довганич.
24 листопада зранку у храмах Котелевщини відбудуться поминальні богослужіння, а о 14.00 всіх закликають долучитися до всеукраїнської акції «Запали свічку» та запалити у вікнах своїх осель свічку Пам’яті.