Про перерахунок пенсій з 1 грудня

Про перерахунок пенсій з 1 грудня.Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено, що з 1 грудня 2020 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зросте з 1712 грн до 1769 грн.

У зв’язку з цим мінімальна пенсійна виплата збільшиться з 1712 до 1769 гривень (на 57 грн), а максимальна – з 17 120 до 17 690 гривень.

Окрім того, перерахунку підлягають надбавки, підвищення та інші виплати, які встановлюються до пенсій, розмір яких розраховується, виходячи із даного показника. Це, зокрема:

•        доплата за понаднормовий стаж, передбачений Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (для непрацюючих пенсіонерів);

•        надбавка до пенсії за особливі заслуги згідно з Законом України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною";

•        підвищення відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань";

•        щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;

•        мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;

•        мінімальна пенсійна виплата людям з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з-поміж  учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

•        державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

•        надбавки донорам.

Перерахунок пенсій здійснюється автоматично, тому пенсіонерам не потрібно нікуди звертатись чи подавати заяви. Розмір підвищення кожній особі визначатиметься індивідуально. В грудні поточного року виплата пенсії буде здійснюватися в нових, оновлених розмірах.

У Полтавській області в автоматичному режимі перераховано 87,4% всіх пенсій. І хоча підвищення будуть незначними, але додаткова потреба для виплати пенсій у грудні складе  більше 6 мільйонів гривень.

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області