Про захворюваність на грип і ГРВІ

Про захворюваність на грип і ГРВІ. За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України за 5 тиждень 2020 року захворюваність на грип та ГРВІ в Україні перевищила епідемічний поріг на 43,1% і досягла середнього рівня інтенсивності; зафіксовано широке географічне розповсюдження грипу. Всього з 30 вересня 2019 року до 2 лютого 2020 року перехворіло 7,3% населення України.

За інформацією ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» в області епідемічний поріг захворюваності на гострі респіраторні інфекції перевищений на 21%, темпи росту збільшуються, спостерігається середній рівень епідемічної активності.

За тиждень (станом на 03.02.2020р.) в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 8 тисяч 853 особи, захворюваність зросла на 47% порівняно з попереднім тижнем, показник захворюваності – 636 на 100 тисяч населення. Дітей захворіло 5803 (зростання на 49%), що складає 65% від усіх захворілих (питома вага звичайна для області).

Найвищі показники захворюваності в Карлівському та Лохвицькому районах. Госпіталізовано 458 хворих, що складає 5% від кількості захворілих (показник стабільний).

При вірусологічних дослідженнях, проведених ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України», визначена наявність РНК вірусів грипу тип A(H1)pdm09 у 3 хворих.

Щеплення проти грипу в області продовжуються в усіх містах та районах, щеплено з початку сезону 10659 осіб, 0,76% населення області (показник більший ніж в Україні), однак вкрай недостатньо проводяться щеплення осіб з груп ризику.

У зв’язку з підвищенням рівнів захворюваності на грип та ГРВІ станом на 05.02.2020 року рішенням органів виконавчої влади, керівників закладів призупинено навчальний процес у 122 загальноосвітніх навчальних закладах, які розташовані у м. Полтаві, Кременчуці, Гадячі, Миргороді, Кременчуцькому, Пирятинському, Лохвицькому, Хорольському та ряді інших районах.

По Котелевському району станом на 11.02.2020 року призупинено навчальний процес у 4-х загальноосвітніх навчальних закладах району – Котелевська гімназія № 1 (початкові класи), Котелевська загальноосвітня школа № 2, Котелевська загальноосвітня школа № 4, Малорублівський НВК (початкові класи).

Карпенко Ольга   –  лікар із загальної гігієни Котелевського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області