Щоб розвантажити лікарні Полтави, хворих із непідтвердженим діагнозом COVID-19 будуть направляти до Полтавської ЦРЛ

Версія для друкуВерсія для друку

Щоб розвантажити лікарні Полтави, хворих із непідтвердженим діагнозом COVID-19 будуть направляти до Полтавської ЦРЛ .  У понеділок, 2 листопада, на нараді у голови Полтавської облдержадміністрації обговорили питання розповсюдження гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусною інфекцією COVID-19. Очільник області Олег Синєгубов повідомив, що в регіоні й надалі продовжують фіксувати велику кількість хворих щодоби.

«Минулого тижня ми провели відповідні наради ТЕБ і НС і визначили обмежувальні заходи на тиждень для Полтави та районів. За нашими підрахунками Кременчук фактично наблизився до «червоної зони», тому там теж треба коригувати карантинні заходи», – повідомив Олег Синєгубов.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Ігор Куделич розповів, що в області збільшується кількість тестувань. Зокрема минулого тижня близько 2000 аналізів були направлені до київської приватної лабораторії, з якою уклали угоду.

На Полтавщині відпрацьована мережа з 26 лікарняних закладів, які надають медичну допомогу хворим та підозрілим на COVID-2019 із загальною кількістю ліжок 1375 (І хвиля – 19 закладів, 1183 ліжок; ІІ хвиля – 7 закладів, 192 ліжка).

«Станом на 30 жовтня в лікувально-профілактичних закладах області на стаціонарному лікуванні знаходилося 266 хворих із підтвердженим діагнозом COVID-19 та 549 хворих із підозрою. 24 пацієнти перебувають на інтенсивній терапії з використанням ШВЛ, – розповів Ігор Куделич. – За останню добу здійснено 718 виїздів екстреної швидкої допомоги. Ними виявлено 115 пневмоній, тобто це все підозри на коронавірус. Найбільше запалень легень у жителів Полтави та району – 49, Кременчуці – 23, Лубнах – 9 та 7 у Миргороді».

Найбільше пацієнтів лікують пневмонію в обласній інфекцій лікарні – 90 осіб (із них 46 із підтвердженим діагнозом СOVID-19, 44 із підозрою).

«Нині активно працюємо над маршрутами пацієнтів, щоб розвантажити лікарні Полтави. І тому прийнято рішення, що хворих із не підтвердженим діагнозом направляти на лікування у Полтавську центральну районну лікарню, – повідомив Ігор Куделич.

Для надання підтримуючої кисневої терапії в області 733 ліжка забезпечені централізованою подачею кисню.

«Щодня моніторимо ситуацію з киснем у лікувальних закладах Полтавської області щодо освоєння субвенції, яка надійшла минулого тижня. Поки що ситуація в області з госпіталізацією стабільна, але якщо кількість хворих постійно збільшуватиметься, все більше ліжок будуть заповнені. Тому заплановане розгортання додатково ліжок із кисневою підтримкою до 80% від загального ліжкового фонду визначених закладів, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Заклади, які були визначені для лікування хворих на COVID-2019, 100% забезпечені засобами індивідуального захисту, з резервом роботи до 2 місяців. По Україні забезпеченість ЗІЗ станом на 30 жовтня становить 66,52% (Полтавська область – 81,3%).

 

Наверх ↑