«СОЦІАЛЬНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ ЯК КЛЮЧОВИЙ ПРИНЦИП У РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ». Такою була тема круглого столу, який відбувся 19 лютого у Котелевській райдержадміністрації та присвячувався Дню соціальної справедливості, що відзначається в Україні 20 лютого. Участь у ньому взяли голова районної державної адміністрації Віктор Колос та голова районної ради Василь Тимошенко, заступник голови райдержадміністрації Ганна Кравченко, селищний та сільські голови, керівники установ соціальної сфери району, представники профспілкових, громадських організацій та релігійних громад району, голови Громадських рад при райдержадміністрації та районній раді, представники ЗМІ.
Мета круглого столу - залучити більшу кількість громадськості до пошуків та реалізації рішень, здатних поновити економічне зростання, забезпечити повну зайнятість населення, допомогти здолати бідність та досягти духовної єдності. Тому цього дня говорили про створення робочих місць, соціальний захист, права у сфері праці і релігійні переконання.
Про практичні аспекти пенсійного реформування присутніх проінформував заступник начальника Чутівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області Сергій Гребінник.
Виконуюча обов’язків начальника управління соціального захисту райдержадміністрації Ольга Будко доповідала про соціальний захист малозабезпечених громадян, а начальник Котелевської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Світлана Коваленко - про соціальний захист громадян від безробіття.
Жваву дискусію викликало обговорення питання про культуру, духовність, релігію як базис для формування соціальної справедливості, з якого виступила заступник голови райдержадміністрації Ганна Кравченко.
В цілому йшлося про перехід релігійних організацій до Православної церкви України. Згідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», протягом трьох місяців усі релігійні громади повинні визначитися із подальшим функціонуванням церков, перереєструвати їх та внести зміни до статутів. Перереєстрацію мають пройти всі релігійні громади: УПЦ Московського патріархату та УПЦ Київського патріархату. Якщо ж через визначений термін церкви не перереєструються, і не визначаться із подальшою роботою, вони фактично втратять чинність своїх повних офіційних назв. Тобто втратять юридичну особу, а така структура не може законно функціонувати.
Голова райдержадміністрації Віктор Колос звернувся до священнослужителів Української православної церкви району із закликом приєднатися до єдиної Православної церкви України, адже це сприятиме забезпеченню духовної незалежності країни і є необхідною передумовою для збереження української державності.