СВЯТО ЄДНОСТІ

22-го січня всі, кому небайдужа доля України, відзначають свято Соборності. Саме цього дня 99 років тому біля Святої Софії Київської було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західно - Української Народної Республіки, і століттями відірвані одна від одної частини України об'єдналися в одну державу.
В цей святковий день у залі Котелевської райдержадміністрації відбулися районні урочистості «Моя єдина Україна!», участь в яких взяли керівники району, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, учасники антитерористичної операції, громадськість та учнівська молодь.

Розпочався захід із виконання Державного гімну України та перегляду тематичної відео презентації «Свято Єдності».
Із вітальним словом до присутніх звернувся голова райдержадміністрації Віктор Колос. Він зазначив: «Ідея соборності є наріжним каменем для України, і бере свій початок від Святого Володимира і Ярослава Мудрого, які об'єднували наші землі навколо Києва. Із 2014 року соборність всіх наших земель перетворилася на справжню національну ідею. Вона оволоділа, нарешті, умами практично всіх без винятку громадян України та зробилася найголовнішою цінністю в усіх її областях.
Минуло майже століття, однак на часі та ж проблема солідарності, соборності, єдності України. На жаль, сьогодні ллється кров, і наші хлопці на Сході країни ціною власних життів відстоюють її суверенітет і територіа-льну цілісність. Серцем ми з ними…
День Соборності України є ще й вагомим приводом нагадати, що Крим та тимчасово окуповані території Донецької і Луганської областей – це Україна, на їхній території обов’язково буде відновлено українську владу».
З нагоди Дня Соборності України голова райдержадміністрації Віктор Колос та голова районної ради Василь Тимошенко вручили Почесні грамоти котелевцям, які займаються активною громадською і просвітницькою діяльністю пов’язаною з вивченням та збереженням історії рідного краю. Відзнаки отримали краєзнавці: член Національної спілки журналістів України, автор книг про Котелевщину Василь Костюк, автор історичного видання про котелевський край Микола Пшинка та учитель Козлівщинської загальноосвітньої школи, автор книги про історію села Козлівщина Сергій Сарнавський.
Згадали на урочистостях і бійців, які воювали та воюють в зоні АТО, адже вони як і українські вояки 100 років тому, відстоюють незалежність і соборність України. Вшанували хвилиною мовчання кращих синів Українського народу, які віддали своє життя захищаючи свою Батьківщину. Щирі вітання звучали від заступника районного військового комісара Олександра Цигрика та настоятеля Свято-Вознесенського храму, волонтера, військового капелана, протоієрея Миколи Ковальова.
Особливого патріотичного настрою зібранню додав виступ «Котелевських гардів» - учнів Котелевської гімназії №1 С.А.Ковпак, талановитої молоді, яка є гордістю котелевського краю.
По закінченню урочистостей, в знак вшанування державотворницького прагнення українського народу та пам’яті захисників цілісності нашої держави, відбулося покладення квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку та пам’ятного знаку воїнам АТО.