У КОТЕЛЕВСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

Версія для друкуВерсія для друку

У КОТЕЛЕВСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ.Про підтримку родин, де живеться скрутно. 54 сім’ї нашого району, в яких виховується 110 дітей, опинилися у складних життєвих обставинах. Про це доповів директор районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сергій Салівон на нараді у голови райдержадміністрації минулого вівторка під час розгляду питання «Про надання соціальної підтримки та соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах».
У період карантину цим сім’ям надано гуманітарну допомогу продуктовими наборами. Всього соціальними послугами охоплено 162 сім'ї з дітьми та осіб.
Крім того, відвідуються багатодітні родини, одинокі громадяни, сім’ї пенсіонерів, сім’ї, де виховуються діти-інваліди та інші найуразливіші категорії населення.
У районі функціонують 2 прийомні сім’ї та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 8 прийомних дітей. Вони перебувають під соціальним супроводом ЦСССДМ. Проводиться робота зі створення патронатної родини.
Протягом року надійшло 28 повідомлень щодо скоєння насильства в сім’ї, з них 2 — щодо насильства над дітьми. Проведена відповідна профілактична робота, 2 родини взято під соціальний супровід. Здійснюється також моніторинг сімей, діти з яких перебували у закладах інституційного догляду та виховання (навчально-реабілітаційних центрах, спеціальних, санаторних школах, ліцеях-інтернатах, будинках дитини, дитячих будинках-інтернатах) та повернулися до своїх родин після запровадження карантину. Таких дітей наразі 22.
Проблемою, за словами Сергія Салівона, залишається відсутність фахівців із соціальної роботи при сільських радах, що унеможливлює своєчасне надання там соціальних послуг сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Начальник служби у справах дітей РДА Наталія Сідненко співдоповіла, що першочергової уваги в плані соціального супроводу потребують 19 дітей із 9 сімей, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Крім того, ще дві дитини з інших родин, які зазнали фізичного та сексуального насильства, та одна дитина, що вже не раз самовільно залишала помешкання. У період карантину двох дітей (п’яти і одного року) на території Милорадівської та Микілківської сільських рад було вилучено із сімей у зв’язку із загрозливими для їх життя та здоров’я умовами перебування там. На два тижні малюків помістили до дитячого відділення районної лікарні. Наталія Сідненко, користуючись нагодою, щиро подякувала працівникам відділення, адміністрації ЦРЛ за увагу і турботу, якою вони оточили дітей, за створення для них комфортних умов перебування, організацію повноцінного харчування. Від рідних батьків, на жаль, вони такої турботи не отримували.

Про перевірки законності використання земель та виділення ділянок учасникам АТО
На виконання відповідного доручення голови облдержадміністрації, в районі проводиться робота з виявлення земель сільськогосподарського призначення, що використовуються із порушенням земельного законодавства. Про це доповіла начальник відділу у Котелевському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Людмила М’яло. Сформовано та надано селищній і сільським радам перелік 348 земельних ділянок (загальною площею 4695,8 га), на основі яких проводитимуться перевірки. Ради подали інформацію про використання кожної земельної ділянки. 13 липня відбулося засідання робочої групи та заплановані виїзні огляди цих ділянок, за результатами яких будуть складені акти перевірок.
Виділення земельних ділянок військовослужбовцям та іншим учасникам бойових дій є одним із видів їх державної підтримки. Із заявами про передачу безоплатно у власність землі звернулися 381 учасник АТО та 8 членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції (із них 279 — жителі нашого району). Вони отримали дозвіл на розробку документації із землеустрою. Надано у власність 766,7 га земель державної та комунальної власності, із них: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд — 5 га; для ведення особистого селянського господарства — 760,8 га; для індивідуального садівництва — 0,9 га.
На сьогодні 5 заяв про надання земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства (у тім числі 4 від жителів нашого району) знаходяться на розгляді в Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області. Залишаються не забезпеченими земельними ділянками 7 учасників АТО (2% від їх загальної кількості).
На території Котелевського району зарезервовано для подальшого надання учасникам АТО та ООС 6 гектарів земель сільськогосподарського призначення (4 га — Милорадівська сільрада, 2 га — Козлівщинська).
Крім того, Людмила М'яло повідомила, що відділом створено альбоми-атласи з інформацією про забезпечення учасників антитерористичної операції земельними ділянками на території Котелевського району, які розташовані на сайті Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Про пожежі та їх наслідки
Начальник районного сектору ГУ ДСНС України в Полтавській області Віталій Рогуля доповів про запобігання та протидію масовим пожежам у лісах і сільгоспугіддях району в літній період 2020 року. Зазначалося, що на території району у другому кварталі виникла 21 пожежа (проти 18 в 2019 році). Вогнем знищено та пошкоджено 7 будівель і споруд різного призначення та близько 44 га сухої трав’янистої рослинності, внаслідок пожежі травмовано 1 особу.
Розроблено план залучення сил та засобів до гасіння пожеж в екосистемах району. В червні проведені спільні тренування рятувальників з працівниками Котелевського лісництва з гасіння пожеж у лісах. Для недопущення матеріальних втрат зернових і грубих кормів у період жнив через пожежі та інші надзвичайні ситуації в місцях збирання, зберігання та переробки врожаю, керівникам сільськогосподарських підприємств розіслані інформаційні листи з проханням оперативно проінформувати про вжиті заходи. На 14 липня відповідна інформація надійшла лише від СТОВ «Скіф», СВК «Батьківщина» та СК «Дружба». Великою проблемою залишається також відсутність протипожежного водопостачання в селах Ковалеве, Маловидне, Микілка, Глобівка, Зайці, Зуби, Підварівка. З цього приводу було заслухано голів відповідних сільських рад.
Голова РДА Павло Луговий підвів підсумки наради та дав відповідні доручення з усіх обговорених питань. Очільник району вкотре закликав керівників підприємств, організацій слідкувати за благоустроєм прилеглих територій, не допускати забур’яненості.

Ірина ШИЛО.

Наверх ↑