У КОТЕЛЕВСЬКОМУ РАЙОНІ З 12 БЕРЕЗНЯ ПО 3 КВІТНЯ ЗАПРОВАДЖЕНО КАРАНТИН ЧЕРЕЗ ЗАГРОЗУ КОРОНАВІРУСУ.11 березня  відбулося екстрене засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Котелевського району, яке провів голова райдержадміністрації Віктор Колос. Головною темою стало питання щодо запобігання занесенню і поширенню на території району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.

Перед присутніми виступили головний лікар КНП Котелевська центральна районна лікарня» Віктор Міщенко, головний  лікар КНП «Котелевський центр первинної медико – санітарної допомоги» Світлана Безпалько та начальник районного сектору Головного управління ДСНС України в Полтавській області Віталій Рогуля.

Після активного обговорення  та враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 11.03. 2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» комісія вирішила:

• з 12 березня 2020 року по 03 квітня 2020 року призупинити освітній процес у закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти району;

• у закладах освіти забезпечити дезинфекційні заходи (проведення вологих прибирань із застосування дезинфікуючих засобів навчальних кімнат, місць спільного користування),  та заборонити проведення масових заходів;

• рекомендувати селищному, сільським головам заборонити проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, окрім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів (уболівальників);

• з метою збільшення кількості та номенклатури засобів медичного забезпечення заплановано внести зміни до «Номенклатури та обсягів місцевого матеріального резерву Котелевського району для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуації;

• селищному та сільським головам  рекомендовано забезпечити проведення профілактичних і протиепідемічних заходів на територіях населених пунктів, у місцях масового відпочинку населення та рекреаційних зонах, а також робіт по ліквідації спалахів інфекції, вирішення питань фінансового та матеріально-технічного забезпечення цих заходів і робіт.

Крім того, в кожній територіальній громаді будуть визначені заклади для обсервації, де в разі необхідності будуть спостерігатися громадяни, які контактували із особами з підозрою на COVID-19, відповідні служби району посилять роз’яснювальну роботу із суб’єктами господарювання щодо належного виконання ними заходів дезінфекції підпорядкових їм об’єктів, та  інформування населення  про ситуацію з виявлення захворювань, спричинених коронавірусом, його основні клінічні симптоми та заходи профілактики тощо.