У КОТЕЛЬВІ ОБГОВОРИЛИ ВПЛИВ НА ДОВКІЛЛЯ ПРИ СПОРУДЖЕННІ НОВИХ СВЕРДЛОВИН НА ТЕРИТОРІЇ РАЙОНУ. 20 грудня у Котельві за ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України відбулося громадське обговорення щодо оцінки впливу на довкілля при спорудженні та підключені свердловин у Котелевському районі, відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
Щоб обговорити планову діяльність газопромислового управління «Полтавагазвидобування» (філія ПАТ «Укргазвидобування») щодо спорудження свердловин на території Малорублівської, Сидоряченської сільських рад та Котелевської селищної ради у залі засідань райдержадміністрації зібралися представкики відділу ОВД Міністерства екології та природних ресурсів, фахівці від замовника планової діяльності – ПАТ «Укргазвидобування» та ГПУ «Полтавагазвидобування», керівники району та громадськість.
Під час презентації звіту з оцінки впливу на довкілля було надано детальну інформацію про місця спорудження свердловин та їхній ймовірний вплив на довкілля. Представники Департаменту земельних відносин АТ «Укргазвидобування» запевнили присутніх, що видобуток буде проводитись з дотриманням усіх вимог чинного законодавства України та з врахуванням екологічних інтересів громадськості.
В ході зустрічі фахівці від замовника планової діяльності надали відповіді котелевцями, які стосувалися впливу спорудження свердловин на якість питної води, руйнування доріг під впливом важковагових автомобілів, технічного і біологічного відновлення ґрунту тощо.
Говорили і про рентну плату за видобуток природного газу. Про цільове використання коштів, які надходять від діяльності ГПУ «Полтавагазвидобування» розповіли голова райдержадміністрації Віктор Колос та голова районної ради Василь Тимошенко.