У КОТЕЛЬВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВАЖЛИВЕ ІСТОРИЧНЕ ВИДАННЯ.

У КОТЕЛЬВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВАЖЛИВЕ ІСТОРИЧНЕ ВИДАННЯ. 17 грудня у Котельві відбулася презентація наукового видання «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Котелевський район», яке продовжує розповідь про багатство культурної та історичної спадщини Полтавського краю.

До книги, окрім вступного нарису, увійшло 545 статей про пам’ятки району. Із них 311 присвячені пам’яткам археології, 197 − історії, 17 − архітектури, 2 − техніки, 18 − природоохоронним об’єктам. Серед них є комплексні, тобто одночасно є пам’ятками історії та техніки, а також історії та археології.
Загалом книга є наслідком кількарічної науково-дослідницької роботи 49 авторів. У її підготовці взяли участь працівники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Центру охорони та досліджень пам’яток археології Полтавської обласної ради, вчені Полтави та краєзнавці Котелевського району.
Протягом кількох років науковцями здійснені експедиції по території Котелевського району. Були проведені дослідження вже відомих пам`яток усіх видів, а також виявлені раніше невідомі об’єкти культурної спадщини.
Звід, є реєстром усіх об’єктів культурної спадщини починаючи з середини 17 століття і до сьогодення. Тематично книга охоплює архітектуру, археологію, історію, монументальне мистецтво, містить величезний перелік людей, які загинули у Другій світовій війні.
Є інформація про поховання й встановлення меморіальних дошок учасникам АТО, які загинули на сході України, та нові дані з історії району.
Особливі слова вдячності та щирих побажань на цьому заході адресували колективу авторів цього важливого історичного видання та всім , хто допомагав створювати його.
З вітальними словами до присутніх звернулися голова Котелевської районної державної адміністрації Віктор Колос, голова Котелевської районної ради Василь Тимошенко, директор Полтавського Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко, директор комунальної установи історико-культурний заповідник «Більськ» Ігор Корост, науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Антоніна Скирда та котелевсьий історик, краєзнавець Микола Пшинка.