У КОТЕЛЬВІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

15 лютого у Котельві відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Розпочалися заходи із покладання квітів. Керівники району та селища разом із воїнами-інтернаціоналістами і учасниками антитерористичної операції встановили корзини квітів до підніжжя пам’ятників загиблим землякам, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій в інших державах, бійцям АТО та загиблим в часи Другої Світової війни.
Яскраво червоними гвоздиками вшанували своїх побратимів і воїни-інтернаціоналісти.
Для тих котелевців, які й різні роки брали участь у бойових діях в інших державах, 15 лютого – особливий день.
Саме цього дня у залі райдержадміністрації зібралося чимало тих, чия армійська служба проходила в Афганістані, Угорщині, Чехословаччині, Іраку, Кубі, Єгипті… Серед присутніх були також учасники АТО, ветерани війни і праці, представники громадськості.
У виступах голова райдержадміністрації Віктор Колос та голова районної ради Василь Тимошенко зазначили, що бойовий досвід, загартованість, висока відповідальність, наполегливість воїні - інтернаціоналістів дозволяє їм залишатися дієвими і в цивільному житті. Вони активно працюють задля розквіту котелевського краю, зберігаючи бойове братерство, підтримують один одного, не залишаючи нікого із своїми проблемами та бідами наодинці. Воїни-інтернаціоналісти були активними учасниками Революції Гідності, одними з перших стали на захист України, активно долучаються до волонтерського руху, котрий став потужною підтримкою для українського війська.
Керівники району щиро подякували воїнам –інтернаціоналістам за їх життєву позицію, та за те, що нині допомагають владі на місцях будувати вільну і незалежну Україну.
Не обійшлося без нагородження. Грамоту Полтавської обласної ради за багаторічну сумлінну працю, активну громадянську позицію, плідну депутатську діяльність отримав депутат районної ради, учасник бойових дій на території інших держав Володимир Петлюра
Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради нагороджені воїни-інтернаціоналісти: Олексій Самойлик, Іван Білоніг, Олександр Франчук, Володимир Липій, Василь Вакуленко та Олексій Литвиненко. Медаль Полтавської обласної організації ветеранів Афганістану «За мужність та активну громадську діяльність» отримали Михайло Міщенко та Олексій Клименко.
До членів Котелевської районної організації воїнів-інтернаціоналістів зі словами сердечних вітань і побажань звернувся і голова її правління Володимир Корост.
Він вручив голові райдержадміністрації Віктору Колосу і голові районної ради Василю Тимошенку Почесні грамоти Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та подякував керівникам за постійну підтримку статутної діяльності районної організації.
Згадали присутні підполковника, кавалера ордену «Червона зірка» Олександра Короста, який вже відійшов у вічність. Але його пісні чутливі і проникливі назавжди залищаться в пам'яті не лише побратимів, а й усіх земляків.
Саме під пісню "Чорний тюльпан" у виконанні Олександра Короста, присутні вшанували пам'ять воїнів полеглих у боях, та тих, хто помер від ран вже на мирній землі.
В цей день для воїнів -інтернаціоналістів пісенні вітання звічали від солістів та творчих колективів районного будинку культури і дитячої музичної школи.