ВЕТЕРАНИ КОТЕЛЕВЩИНИ ПРОТИ ВІДМІНИ ОБЛАСНОЇ ПРЕМІЇ ІМ.С.А.КОВПАКА

ВЕТЕРАНИ КОТЕЛЕВЩИНИ ПРОТИ ВІДМІНИ ОБЛАСНОЇ ПРЕМІЇ ІМ.С.А.КОВПАКА. Сьогодні, 4 травня на п’ятому пленумі Котелевської районної організації ветеранів, ветеранським активом одноголосно прийняте звернення до голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка, голови обласної ради Олександра Біленького та голови ради обласної організації ветеранів Віктора Теслі.
У ньому ветерани району висловлюють рішучий протест і обурення проти рішення сесії Полтавської обласної ради від 12 квітня 2018 року № 672 щодо відміни обласної премії ім. С.А.Ковпака, яка є надзвичайно важливою для патріотичного виховання молоді та вшанування ветеранів війни і праці.
"Сидір Артемович Ковпак – народний герой, патріот і визволитель України, всесвітньовідома особистість, стратег і тактик партизанської боротьби міжнародного значення, Почесний громадянин Котельви, Путивля, Глухова, Республіки Куба, кавалер найвищих державних нагород, в тому числі і ряду зарубіжних країн. Його іменем названі райони в містах, площі, вулиці, підприємства, навчальні, культурно-освітні заклади, пам’ятні місця. Відкриті пам'ятники, створені музеї, видані десятки книг, публікацій, спогадів, фільмів, телерадіопередач, архівних документів"- йдеться у зверненні.
Ветерани Котелевщини просять застосувати законні підстави для відміни постанови дев’ятнадцятої сесії сьомого скликання Полтавської обласної ради від 12 квітня 2018 року № 672, а саме в пункті 3, де йдеться про відміну обласної премії в честь їх земляка.
На пленумі також обговорили суспільну ситуацію в державі, хід проведення медичної та пенсійної реформи. Приділялася увага соціальному захисту та вшануванню ветеранів війни і праці, патріотичному вихованню молоді. З цих питань виступили голова районної організації ветеранів Ганна Бихкало, член президії районної організації ветеранів Микола Борщ, голова первинної організації Василь Пономаренко, Микілківський сільський голова Віра Олефір та директор територіального центру надання соціальних послуг Котелевського району Наталія Дудченко.
У 2018 році Україна відзначає 75-у річчю визволення від нацистських загарбників. З цього приводу присутні затвердили ряд основних районних заходів з підготовки та проведення Всеукраїнської Естафети Пам’яті «Слава визволителям України».
До голів первинних організацій та членів президії районної ветеранської організацій, які зібралися цього дня у залі засідання райдержадміністрації, звернулася заступник голови райдержадміністрації Ганна Кравченко. Вона подякувала ветеранському активу за співпрацю з органами влади, запевнила їх, що райдержадміністрація, районна рада, селищна та сільські ради всіляко і надалі підтримуватимуть, в тому числі і фінансово, всі ініціативи та заплановані ветеранами заходи.