Допомога у визначенні додаткового строку на прийняття спадщини та визнання права власності на 1/4 частку земельної ділянки в порядку спадкування за законом

В жовтні 2017 року до Котелевського бюро правової допомоги за здійсненням представництва інтересів в суді звернувся клієнт М. щодо визначення додаткового строку на прийняття спадщини. Першим полтавським місцевим центром з надання БВПД видано наказ про уповноваження працівника відділу «Котелевське бюро правової допомоги» призначивши головного спеціаліста відділу Миколу Убийсобаку.

Після  підготовчої роботи, працівником бюро складено і направлено до Котелевського районного суду Полтавської області відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України позовну заяву про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини . В обґрунтуванні позовних вимог зазначено,що спадкова справа після померлого не відкривалася, клієнт є дочкою спадкодавця, яка з поважних причин пропустила строк для подачі заяв про прийняття спадщини.

21 листопада 2017 року рішенням Котелевського районного суду Полтавської області позов задоволено повністю.

19 лютого 2018 року клієнт знову звернувся зі зверненням щодо визнання права власності на ¼ частку земельної ділянки в порядку спадкування за законом, успадковану її батьком після померлої матері, тому що, на запит приватного нотаріуса не надано витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку..

20 лютого 2018 року Перший полтавський місцевий центр з надання БВПД видав наказ про уповноваження працівника відділу «Котелевське бюро правової допомоги» призначивши головного спеціаліста відділу Миколу Убийсобаку.

Представником бюро було зібрано усі необхідні документи, та направлено до Котелевського районного суду Полтавської області позовну заяву про визнання права власності на нерухоме майно.

В обґрунтуванні позовних вимог зазначено, що після смерті батька клієнт подав до приватної нотаріальної контори рішення суду,  яким встановлено додатковий строк на прийняття спадщини. Приватним нотаріусом відкрито спадкову справу, спадкове майно яке складалося з ¼ частки земельної ділянки площею 3,17 га, яка успадкована спадкодавцем після смерті його матері. За життя батько належним чином не оформив за собою право власності на вищезазначене майно, а тому на запит приватного нотаріуса не надано витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

Відсутність витягу із Державного земельного кадастру про земельну ділянку не позбавляє клієнта права на спадщину, а тому рішення суду яке набрало законної сили буде підставою для державної реєстрації спадкового нерухомого майна що складається з земельної ділянки.

03 грудня 2018 року рішенням Котелевського районного суду Полтавської області позов задоволено повністю.