Довідка про заходи щодо запобігання порушень фінансової дисципліни у бюджетних установах і організаціях за 2016 рік

Робота райдержадміністрації щодо запобігання порушень фінансової дисципліни у бюджетних установах і організаціях протягом 2016 року була направлена згідно з вимогами Указів Президента України від 25.12.2001 № 1251/2001 «Про зміцнення фінансової дисципліни та запобігання правопорушенням у бюджетній сфері», від 16.11.2000 № 1242/2000 «Про додаткові заходи щодо посилення боротьби з корупцією, іншими протиправними діями в соціально-економічній сфері та забезпечення економного витрачання державних коштів» (зі змінами) на зменшення порушень фінансового характеру та їх запобігання.

З метою системного виконання поставлених завдань щодо протидії зловживанням у бюджетній сфері розпорядженням голови райдержадміністрації від 04.01.2016 № 1 затверджено План заходів щодо запобігання корупції на 2016 рік.

29 квітня 2016 року на розширеному засіданні колегії райдержадміністрації розглянуто питання «Про результати ревізій місцевих бюджетів Котелевського району за період з 01.01.2013 по 31.10.2015» та прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 04.05.2016 № 166 «Про результати ревізій місцевих бюджетів Котелевського району».

Фінансовим управлінням райдержадміністрації постійно ведеться профілактична робота по недопущенню фінансових правопорушень. Спеціалістами фінансового управління райдержадміністрації спільно з управлінням державної казначейської служби України у Котелевському районі проводяться семінари-наради з головними бухгалтерами селищної, сільських рад та бюджетних установ щодо економного і раціонального використання коштів місцевих бюджетів та дотримання суворої бюджетної фінансової дисципліни. Так 13 червня 2016 року проведено семінар-навчання з головними бухгалтерами селищної та сільських рад щодо роботи єдиного веб-порталу використання публічних коштів Є-Дата, про стан виконання доходної та видаткової частини місцевих бюджетів за 5 місяців 2016 року, про забезпечення контролю щодо економного і раціонального використання бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни місцевих бюджетів у 2016 році.

Щомісячно на щотижневих нарадах у начальника фінансового управління райдержадміністрації, засіданнях виконкомів селищної та сільських рад розглядаються питання щодо дотримання вимог фінансового контролю, проведення внутрішнього контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів, дотримання процедури державних закупівель, працюють над створенням дієвого механізму протидії правопорушень і зловживань у бюджетній сфері на території району.

Управлінням агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації щомісячно проводиться моніторинг сплати орендної плати за майнові та земельні паї.

За результатами інформацій Державної фінансової інспекції в Полтавській області про наслідки проведених ревізій, звіти керівників об’єктів контролю щодо вжитих ними заходів з усунення виявлених порушень фінансово-бюджетної дисципліни заслуховуються на нарадах у голови райдержадміністрації та першого заступника голови райдержадміністрації; розглядаються питання щодо притягнення до відповідальності посадових осіб, якими не забезпечено виконання законних вимог Державної фінансової інспекції в Полтавській області. На засіданнях колегій райдержадміністрацій за участю посадових осіб Державної фінансової інспекції в Полтавській області розглядаються питання про стан фінансово-бюджетної дисципліни в районі.

На веб-сторінці райдержадміністрації оприлюднюється інформація Державної фінансової інспекції в Полтавській області з метою недопущення подібних порушень в бюджетних установах району.

Справи щодо спричинення істотної шкоди Державному бюджету України в судах за участю Котелевської райдержадміністрації протягом 2016 року не розглядалися.

Голова райдержадміністрації                                                       В.П. Колос

Глушко, 2 23 88