Географічні відомості

Версія для друкуВерсія для друку

        Котелевський район розташований в природній зоні лісостепу, в північно-східній частині Полтавської області на лівобережжі р. Дніпра, в долині річки Ворскла та її приток.

        Межує район на півночі з Охтирським районом Сумської області, на сході – з Краснокутським Харківської області, а південному сході, півдні і заході – з Чутівським, Полтавським, Диканським і Зінківським районами Полтавської області. Площа – 795 квадратних кілометрів, населення 20,6 тис. чоловік, в тому числі міського – 12.5 тис. чоловіки.

        Клімат місцевості помірно-континентальний, із теплим, а в деякі роки і спекотним літом. Середньорічні температури: літня +19,70 С, зимова – 5,7С.Кількість опадів 506 мм.

        Район утворений 23 серпня 1939 року.

        В районі 39 населених пунктів (1 селище, 38 сіл), які підпорядковані селищній і 9 сільським радам. Центр – селище міського типу Котельва, розташоване на відстані 65 км від Полтави і 35 км від найближчої залізничної станції в м. Охтирці. Через районний центр проходить автомобільна дорога державного значення Суми – Полтава – Олександрія. Найбільші села району: Велика Рублівка, Деревки, Милорадово, Більськ.

        На території району є значні родовища газу, нафти і торфу, поклади будівельного піску і глини.

        Сільськогосподарські угіддя займають площу 56,1 тис. га, з них ріллі 43,4 тис. га, пасовищ та сінокосів 11,7 тис. га.

        Ґрунти переважно чорноземні.  Рельєф являє собою широкохвилясту рівнину, пересічену сіткою річкових долин і балок. З північного сходу на південний захід район перетинають долини річки Ворскла та її приток: Котельва, Орішне, Котелевка, Мерло, Трюханівка, Ковжижа, загальною протяжністю понад 150 км.

        Площа лісів та лісосмуг складає 16,9 тис. гектари, що становить 21% загальної площі району. Це один із найвищих показників в області і Україні. Переважають сосна, дуб, липа, клен, береза, осика.

        На землях Котелевщини створено 22 об’єкти заповідного фонду загальнодержавного і місцевого значення розміром 1840 гектарів, що становить 2,3 відсотка загальної площі району.

        Найвагоміший з них – Ковпаківський лісопарк. В його основі – сосни, посаджені під керівництвом Сидора Артемовича Ковпака, двічі Героя Радянського Союзу, який в роки Великої Вітчизняної війни став прославленим командиром партизанів.

Наверх ↑