Інформація про діяльність Котелевського бюро правової допомоги за три роки

Інформація  про діяльність Котелевського бюро правової допомоги за три роки. Відділ «Котелевське бюро правової допомоги» Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Котелевському районі функціонує з 1 вересня 2016 року. Основним завданням є надання безоплатної первинної та вторинної допомоги громадянам району.

Протягом звітного періоду зареєстровано 3308 звернень громадян. Так, громадяни отримали первинну правову допомогу (консультації) –2844 разів, здійснення представництва інтересів осіб в судах – 464 разів.

Так, громадянам було призначено адвокатів за рахунок держави  134 рази. Центром видано 330 наказ про уповноваження працівників Бюро на надання БВПД, з яких по 278 справах судами прийняті позитивні рішення, 12 справ на розгляді в суді, 40 справ – в роботі.

В Котелевському районі також прийняті Програми правової освіти населення на 2017-2020 роки  Котелевською селищною радою, Більською, Великорублівською, Деревківською, Малорублівською, Микілківською, Ковалевською, Козлівщинською, Сидоряченською, Милорадівською сільськими радами, тобто 100%.

В рамках реалізації основних заходів Програм працюють мобільні та дистанційні пункти надання консультацій в кожній сільській раді відповідно до погоджених графіків. За потреби надається адресна допомога громадянам кожної територіальної громади.

В рамках співпраці органам місцевого самоврядування району та установам провайдерам БПД надаєть методична допомога, протягом звітного періоду – 81 рази.

Дистанційні пункти консультування діють також в ЦНАПі Котелевської райдержадміністрації, Котелевській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості, Котелевському  районному секторі з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації  Міністерства юстиції.

Так за звітний період в 12 дистанційних пунктах консультування правову допомогу отримали 638 громадян, а в 54 мобільних пунктах – 236 громадян, адресну допомогу надано 4 особам.

В результаті співпраці з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими установами району та в рамках реалізації програм правової освіти населення за звітний період проведено 312 правопросвітницьких заходів для різних вікових та соціальних груп населення.

Введено в практику такі форми роботи бюро правової допомоги, як надання індивідуальних консультацій громадянам, проведення виїзних та дистанційних пунктів консультування, засідань „круглого столу”, семінарів, лекцій, вуличного інформування громадян, адресна допомога тощо.

Проводяться  правопросвітницькі заходи для осіб, які перебувають на обліку як безробітні, з соціальними працівниками, з засудженими особами, учасниками АТО, особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранами, вчителями та батьками. Велика увага приділяється правовому вихованню неповнолітніх - проводяться лекції, семінари, дискусії, кінолекторії, правові ігри з дітьми дитячих садків, шкіл та училища району. Також забезпечено проведення семінарів-практикумів для відповідальних працівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Відповідно до основних заходів реалізації Програми правової освіти населення Котелевського району на 2016 - 2020 роки діє Котелевська районна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення при райдержадміністрації, на засіданнях якої щомісячно розглядаються важливі питання різних сфер життєдіяльності району з покращення та удосконалення правової освіти населення.

Інформація щодо роботи Котелевського бюро правової допомоги постійно розміщується на сторінках районної газети «Народна трибуна», а також на веб-сторінці райдержадміністрації та інших інтернет ресурсах.