Інформація «Про роботу відділу «Котелевське бюро правової допомоги» Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за 2017 - 2018 роки»

Відділ «Котелевське бюро правової допомоги» Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Котелевському районі функціонує з 1 вересня 2016 року. Діяльність відділу здійснюється відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та Положення про відділ.

Основним завданням є надання безоплатної первинної та вторинної допомоги громадянам району.

Протягом звітного періоду зареєстровано 2200 звернень громадян, а саме: в 2017 році – 1066 , в 2018 році – 1134. Так, громадяни отримали первинну правову допомогу (консультації) – 910 (2017 рік) та 1006 (2018 рік), здійснення представництва інтересів осіб в судах – 156 (2017 рік) та 128 (2018 рік),

Так, громадянам було призначено адвокатів за рахунок держави  104 рази. Центром видано 91 наказ про уповноваження працівників Бюро на надання БВПД в 2017 році та 89 наказів в 2018 році. З яких по 105 справах судами прийняті позитивні рішення, 42 справ на розгляді в суді, 30 справ – в роботі.

В Котелевському районі прийняті Програми правової освіти населення на 2017-2020 роки Котелевською районною радою, Котелевською селищною радою, Більською, Великорублівською, Деревківською, Малорублівською, Микілківською, Ковалевською, Козлівщинською, Сидоряченською, Милорадівською сільськими радами.

В рамках реалізації основних заходів Програм в 2018 році працюють мобільні та дистанційні пункти надання консультацій в кожній сільській раді відповідно до погоджених графіків. За потреби надається адресна допомога громадянам кожної територіальної громади.

В рамках співпраці органам місцевого самоврядування району та установам провайдерам БПД надаєть методична допомога, протягом звітного періоду – 74 рази.

Налагоджено співпрацю з органами державної влади, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями району.

Дистанційні пункти консультування діють також в ЦНАПі Котелевської райдержадміністрації Котелевській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості, Котелевському  районному секторі з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації  Міністерства юстиції.

В результаті співпраці з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими установами району та в рамках реалізації програм правової освіти населення за звітний період проведено 152 правопросвітницьких заходів для різних вікових та соціальних груп населення.

Введено в практику такі форми роботи бюро правової допомоги, як надання індивідуальних консультацій громадянам, проведення виїзних та дистанційних пунктів консультування, засідань „круглого столу”, семінарів, лекцій, вуличного інформування громадян, адресна допомога тощо. Проведяться  правопросвітницькі заходи для осіб, які перебувають на обліку як безробітні, з соціальними працівниками, з засудженими особами, учасниками АТО, особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранами, вчителями та батьками. Велика увага приділяється правовому вихованню неповнолітніх - проводяться лекції, семінари, дискусії, кінолекторії, правові ігри з дітьми дитячих садків, шкіл та училища району.

В рамках Програм правової освіти виділяються кошти на проведення правоосвітніх заходів із молоддю, так в 2017 році Малорублівською сільською радою виділено 300 грн., Микілківською сільською радою 200 грн., Сидоряченською сільською радою 300 грн., в 2018 році Милорадівською сільською радою 300 грн. При проведенні конкурсів, вікторин, правових змагань, учні вищенаведених територіальних громад отримали заохочувані призи.

Інформація щодо роботи Бюро щомісячно розміщується на сторінках районної газети «Народна трибуна», а також на веб-сторінці райдержадміністрації та інших інтернет ресурсах. Розроблено візитки про порядок роботи Котелевського бюро правової допомоги.