Коросташов Олександр Григорович

Версія для друкуВерсія для друку

 

       Народився 22 січня 1942 року в с. Камінне  Котелевського району, Полтавської області, українець, виходець із селян.

       Освіта вища, інженер-механік. В 1982 році закінчив Полтавський сільськогосподарський Інститут.

        Коросташов О.Г. трудову діяльність розпочав у 1955 році причіплювачем в колгоспі "Маяк" Котелевського району. Працював комбайнером, трактористом, бригадиром. В 1978 році обраний головою колгоспу імені XV з’їзду ВКП (б) Котелевського району і вивів його в передові в області.

        В 1992 році дане господарство під керівництвом Коросташова О.Г. перетворено в сільгосппідприємство, а в 2000 році всі члени реформованого підприємства об'єднали свої земельні та майнові паї для колективного господарювання і обрали його головою правління створеного сільськогосподарського виробничого кооперативу "Батьківщина". За час роботи керівником господарства зарекомендував себе знаючим висококваліфікованим спеціалістом, умілим організатором сільськогосподарського виробництва.

        Багато уваги приділяє удосконаленню системи утримання та годівлі худоби, одержанню високих і стабільних урожаїв, впровадженню науки і передового досвіду. В кооперативі з його ініціативи запроваджені енергоресурсозберігаючі технології, комплексна механізація виробничих процесів, повний внутрішньогосподарський розрахунок, чекова форма контролю затрат із стимулюванням за кінцеві результати роботи, комп'ютеризований бухгалтерський облік.

       Кооператив сьогодні - це високоорганізоване багатогалузеве господарство на приватній основі молочно-зерно-бурякового напрямку з розвинутим м'ясним тваринництвом. Він є насінгоспом з виробництва репродукційного насіння озимих і ярих зернових культур та першого покоління гібридів кукурудзи, соняшнику. Має племінні ферми великої рогатої худоби української червоно-рябої породи, тонкорунних овець прекос та полтавських глинястих курей.

      Кооператив виступає засновником СТОВ "Правда", інвестує його діяльність.

      Створений спеціалізований лісогосподарський підрозділ, який доглядає ліси на площі 1148,22 га. За 2002-2009 роки посаджено лісові культури на площі 140,6 га.

      Олександр Григорович успішно розв'язує соціальні питання. За час його роботи побудовано 277 квартир, розвинуту побутово-торгівельну і соціально-культурну сфери, малі переробні підприємства.

      Надається благодійна і спонсорська допомога дитячим і лікувальним закладам, бюджетним організаціям.

      Проводить велику і постійну роботу по пропаганді досягнень аграрної науки, набутків своєї плідної діяльності. Має численні виступи на зібраннях різних рівнів, по радіо і телебаченню, публікації в наукових періодичних виданнях.

      Так, Коросташов О.Г. входить в авторські колективи виданих Інститутом аграрної економіки УААН книг: в 2000 році - "Ціни, витрати, прибутки агровиробництва та інфраструктура продовольчих ринків"; в 2003 році - "Внутрішньогосподарські організаційно-економічні    механізми забезпечення прибутковості сільськогосподарських підприємств". В 2002 році під його редакцією вийшла книга "Я люблю тебе земле, я люблю вас, люди".

       Член національної спілки журналістів України (2003р.), лауреат обласної премії імені Панаса Мирного (2002р.).

     Коросташов О.Г. веде багатогранну громадську діяльність. Протягом двох скликань (1998-2002рр.;2002-2006рр.) він депутат обласної ради,  голова постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин. Потім депутат Котелевської районної ради, очолював постійну аграрну комісію. В даний час знову депутат Полтавської обласної ради. Обраний до  представницьких органів селян району, області,  держави (з 1981р. і по даний час).

      Дійсний член (академік) Української академії наук національного прогресу (1992р.), почесний член УААН (2001р.), почесний професор Полтавської державної аграрної академії (1998 р.).

     Герой України (2002р.), заслужений працівник сільського господарства (1989р.), нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня (1999р.), двома медалями (1970р.,1975р.). Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України (2007р.), трудовою відзнакою “Знак Пошани” Міністерства Аграрної політики України (2007р.).

      Удостоєний найвищої нагороди Фонду Міжнародних премій ордена Миколи Чудотворця (2001р). Нагороджений відзнаками Української Православної церкви : орденом "Почесний хрест" (2003р.); орденом “ За патріотизм” ІІ ступеня (2004 р.); орденом Преподобного Нестора Літописця ІІІ ступеня (2007 р.).

      Занесений до Книги Пошани Полтавської обласної ради ( 2003 р. ). Йому присвоєно звання "Почесний громадянин смт. Котельви" (2002р.).

       Одружений. Має двох синів, п'ятьох внуків. Володіє міцними моральними якостями, високою духовністю.

     Під його опікою в кооперативі створений народний музей історії господарства, працюють два народних самодіяльних колективи: фольклорний ансамбль "Надвечір'я" та "Козаки з "Батьківщини", а також новостворений колектив «Дивоцвіт».

     Надає перевагу історичній, мемуарній літературі, всіляко сприяє розвитку фізкультури і спорту, сам бере  участь у волейбольній команді.

       Захоплюється спортивною охотою, рибальством, дбає про охорону природи.

 

 

Адреса: 38602, Полтавська обл.

смт. Котельва, вул.Петровського,97

Сільськогосподарський виробничий кооператив "Батьківщина"

тел. (05350) 2-15-56; факс (05350) 2-13-38

ел.адреса: batkivschina15@mail.ru

Наверх ↑