Музей Хліба

Версія для друкуВерсія для друку

Зареєстрований музей ХЛІБА 21 листопада 2001 року і одержав статус музею при закладі освіти Міністерства освіти і науки України. 2004 року пройшов перереєстрацію і підтвердив свій статус.

Головне завдання роботи музею є формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв'язку минулого, сучасного і майбутнього України. За своїм профілем музей ХЛІБА є краєзнавчо-етнографічним. Загальна експозиційна площа 42,5 кв.м. Кількість музейних предметів основного фонду 305.

Вищим керівним органом є рада музею, яка вирішує всі питання, пов’язані з його діяльністю. Голова ради музею має такий склад: Сідько Н.П. (директор школи), Кулинич М.Г. (заступник директора з виховної роботи). Поривай О.М. (учитель укр.мови), Федоренко М.М. (учитель історії), Кулинич О.І. (учитель інформатики), Олійник Т.М. (керівник гуртка «Колосок»). Робота музею проводиться в трьох основних напрямках: дослідницькому, збиральницькому і експозиційному.

Музей ХЛІБА має слідуючі розділи: «Центри походження культурних рослин». Тут розкрито роль культурних рослин в харчуванні населення Землі, їх походження. Багато вчених присвятити своє життя виведенню нових сортів пшениці, про що і розповідається в розділі «Селекція пшениці». Розміщені фотографії видатних вчених, розповідається про їх вклад в цю благородну справу. Представлено кращі сорти зернових культур. Історія хліба пов’язана з багатьма політичними подіями, які суттєво вплинули на долю багатьох поколінь українських хліборобів. Все це представлено в розділі під назвою «Колективізація в Котельві» (фотоматеріали, спогади очевидців цих подій).

Людина є творцем найціннішого продукту на землі. Ранні і вечірні зорі, недоспані ночі, мозолисті руки — і все це в ім’я ХЛІБА.

Чорні сторінки в історії голодомори. Вони відбувалися в різні часи і епохи, забирати з собою сотні тисяч мільйонів людських життів. Не оминули вони багатостраждальну Україну в 1932-1933рр. Ці сумній події представлені матеріалами розділу "Трагедія України".

Наступний розділ "Хліб війни". Тяжке випробування випало на долю нашого народу під час Великої Вітчизняної війни.

В розділі надруковано рецепт блокадного ХЛІБА:

Представлено зразок хліба за даним рецептом.

Велику роботу проведено членами гуртка «Колосок» для відтворення тяжкої праці хліборобів села Ковалеве. Це висвітлено в розділі "Хлібороби нашого села"

"Хліб цілини" - ще одна сторінка в історії українського народу. Про життя цілинників, їх нелегкі тру­дові будні і досягнення, іде мова в цьому розділі.

Ми повинні шанувати людей, які присвятили своє життя хліборобській справі. Про це свідчать матеріали стенду "Славні хлібороби Котелевщини".

Славиться Котелевщина Героями України О.Г.Коросташовим та Т.М.Корост. Про їх незабутню історію і славне сьогодення відвідувачі ознайомляться в розділі "Гордість України"

Останньою сторінкою в історії ХЛІБА є збір урожаю, виготовлення борошна та випікання запашних паляниць, чим здавна славиться український народ.

Наша адреса:

Полтавська обл. Котелевський р-н, с Ковалеве школа І-Ш ст. Тел.(05350)93237

Наверх ↑