НАПОВНЕННЯ РЕЄСТРУ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ

НАПОВНЕННЯ РЕЄСТРУ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ  ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ  ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ

Реєстр  застрахованих осіб Державного реєстру - це автоматизований банк відомостей, створений для ведення обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, ведення якого забезпечує Пенсійний фонд України. Іншими словами,  на кожну особу, яка є найманим працівником, у  Реєстрі застрахованих осіб відкривається персональна облікова картка , в якій відображаються всі відомості  за конкретну застраховану особу , в тому числі  і її заробітки та сплачені  страхові внески , які в майбутньому будуть використані при настанні страхового випадку , а саме: нарахуванні лікарняних, призначенні пенсії та інших випадках гарантованих Конституцією України.

Дані до Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них, вносяться відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» на підставі звітності, що подається страхувальниками до органів Державної фіскальної служби та передається до Пенсійного фонду України в порядку міжвідомчого обміну інформацією. Дана звітність стосується нарахувань єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та є одним із джерел формування реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Зокрема, без відомостей з Реєстру не буде можливості нарахувати пенсію, допомогу по тимчасовій втраті працездатності, допомогу по безробіттю тощо.

На сьогодні трапляються непоодинокі випадки надання помилкової звітності.В результаті цього, в Реєстрі застрахованих осіб викривлені або взагалі відсутні дані за певні проміжки часу. Типовими помилками страхувальників є некоректне відображення трудових відносин застрахованої особи, даних про працевлаштування та звільнення, в тому числі при отриманні лікарняного по вагітності та пологах , та по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного чи 6-ти річного віку, про оформлення працівника на неповний робочий час,  а також допущення помилок у полях «Прізвище, ім’я, по батькові» та податковому  номері платника податків.

Враховуючи вищезазначене, існує гостра необхідність попередити виникнення проблемних ситуацій при призначенні соціальних виплат. Для цього настійливо рекомендуємо, відповідальним особам за формування звітності по Єдиному внеску, перепровіряти дані застрахованих осіб (прізвище, ім’я, по батькові та податковий номер) із первинними документами застрахованої особи (паспорт та довідка про присвоєння податкового номера). В разі виявлення невідповідності, використовуючи механізми коригування звітності, оперативно виправити дані розбіжності.

При необхідності коригування даних звітності щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період 2000-2010 років (відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 03.12.2013р. №25-2) відомості про застрахованих осіб та звіти щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України за період до 01 січня 2011 року подаються лише за результатами перевірки, здійсненої за заявою роботодавця.

Отже, функціонування Реєстру застрахованих осіб (на сьогоднішній день – це належне заповнення таблиць та своєчасне подання звітності ЄСВ) справа дуже важлива, бо йдеться про зарахування стажу працівникам та визначення їм належних соціальних виплат. За фаховими консультаціями щодо заповнення таблиць звітності та виправлення виявлених помилок, дотримання формування звіту та обов'язковість його подання, можна звернутись до спеціалістів нашого управління Пенсійного фонду

Лілія Саєнко-головний спеціаліст сектору ведення

електронних реєстрів та підтримки інформацій-

но-аналітичних систем Чутівського об'єднаного управління