Пільги для учасників АТО за кредитними зобов’язаннями перед банками та іншими фінансовими установами

Версія для друкуВерсія для друку

Пільги для учасників АТО за кредитними  зобов’язаннями перед банками та іншими фінансовими установами


ВИД ПЛАТЕЖУ


ВСТАНОВЛЕНА ЗАКОНОМ ПІЛЬГА


ПЕРІОД ДІЇ ПІЛЬГИ


Тіло кредиту


Не передбачена


...


Відсотки за користування кредитом


Звільнення від сплати


Для військовослужбовців з початку (18 березня 2014 року) і до закінчення особливого періоду.

(Для осіб, які уклали контракт вже після настання особливого періоду - з моменту укладення контракту)

Для резервістів та військовозобов'язаних - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду.


Штраф/пеня за несвоєчасну сплату платежів по кредиту


Звільнення від сплати


Для військовослужбовців з початку (18 березня 2014 року) і до закінчення особли­вого періоду.

(Для осіб, які уклали контракт вже після настання особливого періоду - з моменту укладення контракту)

Для резервістів та військовозобов'язаних - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду.


Комісія по кредиту


Не передбачена


---


НОРМАТИВНЕ

ОБҐРУНТУВАННЯ


ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ


п.3.3. Постанови Правління Національного банку України від 06.08.2009 № 461 «Про заходи щодо забезпечення погашення кредитів»


Звернутись до банку з письмовою заявою про проведення реструктуризації та додати документи, що підтверджують проходження військової служби або іншу участь в АТО/ООС, а також скрутне матеріальне становище (копію довідки про розмір заробітної плати, копію довідки про доходи). АЛЕ: реструктуризація проводиться тільки у випадку згоди на це банку.


п. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

Лист Національного Банку

України від 02.09.2014 р.

№18-112/48620

Лист Міністерства оборони

України від 21.08.2014 р.

№322/2/7142


Банки під час дії особливого періоду не мають право нараховувати відсотки, а у випадку нарахування зобов'язані їх списувати.

Для реалізації вказаного права необхідно письмово повідомити банк, що Ви проходите військову службу та надати підтверджуючий документ (копію військового квитка з відповідною службовою відміткою, копію довідки про призов військовозобов'язаного на військову службу, копію витягу із наказу або довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною (для резервістів).


п. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

Лист Національного Банку України від 02.09.2014 р.

18-112/48620 Лист Міністерства оборони України від 21.08.2014 р. №322/2/7142


Банки під час особливого періоду не мають права нараховувати неустойку (штраф, пеню), а у випадку нарахування зобов'язані її списувати по кредиту у разі невиконання зобов'язань військовослужбовцем.

Для реалізації вказаного права необхідно письмово повідомити банк, що Ви проходите військову службу та надати підтверджуючий документ (копію військового квитка з відповідною службовою відміткою, копію довідки про призов військовозобов'язаного на військову службу, копію витягу із наказу або довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною (для резервістів)).


 


Звернутись до банку з письмовою заявою про проведення реструктуризації та додати документи, що підтверджують проходження військової служби або іншу участь в АТО а також скрутне матеріальне становище (копію довідки про розмір заробітної плати, копію довідки про доходи). При зверненні до банку із заявою про реструктуризацію обов'язково необхідно вказати про реструктуризацію (або відстрочку) сплати комісії по кредиту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Важливо знати:

 

Щоб звернутись до банку із проханням зупинити нарахування відсотків та неустойки Вам необхідно особисто, однак деякі банки надають можливість представництва інтересів учасника АТО/ООС близькими родичами. Крім того, з проханням здійснити реструктуризацію Ви можете звернутись особисто або через представника за довіреністю чи адвоката.

Необхідно мати довідку про призов військовозобов'язаного на військову службу або витяг з наказу чи довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною, можуть видаватись родинам військовозобов'язаних та резервістів для пред'явлення їх за місцем вимоги.

Без попередньої консультації із юристом бажано не підписувати ніяких документів, що пропонуються банком для підписання (додаткових угод, заяв тощо).

У Постанові Правління Національного банку України від 06.08.2009 № 461 «Про заходи щодо забезпечення погашення кредитів» банкам рекомендовано здійснювати реструктуризацію кредитної заборгованості позичальникам, що потрапили у скрутне матеріальне становище. Таким чином, при зверненні необхідно посилатись на дану Постанову та надсилати копію листа до НБУ та Міноборони з метою підвищення шансів на отримання позитивного рішення.

Необхідно обов'язково зберігати всі розрахункові документи (квитанції, чеки тощо) протягом трьох років.

Після повної сплати коштів по кредиту необхідно отримати у представників Банку довідку про відсутність заборгованості.

Деякі банки у разі смерті або отримання інвалідності учасником російсько-української війни можуть прощати кредитну заборгованість. Детальніше із процедурою надання додаткових пільг та переліком документів можна ознайомитись безпосередньо на сайтах банків.

Статус осіб, що беруть добровільну участь у недержавних військових формуваннях не визначений законодавством, тому можуть виникати проблеми з отриманням вказаних пільг такими особами. Однак, необхідно зберігати усі документи, що підтверджують участь в АТО (ООС) на добровільних засадах, для захисту прав таких осіб в майбутньому.

 

Наверх ↑