Працівник Котелевське бюро правової допомоги допоміг особі з інвалідністю поновити нарахування та виплату пенсії

04 червня 2019 року до Котелевського бюро звернувся клієнт Т. з проханням допомогти відновити виплату пенсії.

Клієнт пояснив, що розпорядженням Чутівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області йому призупинено виплати пенсії по інвалідності.

Звернувшись із заявою про поновлення виплати пенсії по інвалідності,  рішенням Чутівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області клієнту відмовлено, мотивуючи тим, що виплата пенсії призупинена в зв’язку зі смертю опікуна, а клієнт не надав документальне підтвердження факту відновлення цивільної дієздатності та не призначене йому піклування відповідно до ч. 1 ст. 37 Цивільного кодексу України.

Представляти інтереси клієнта було уповноважено головного спеціаліста Котелевського бюро правової допомоги Миколу Убийсобаку.

Ознайомившись з рішенням про відмову в поновленні виплати пенсії, виявлено, що в матеріалах пенсійної справи клієнта наявні лише відомості про призначення опікуна рішенням Котелевської селищної ради народних депутатів Котелевського району Полтавської області від 27.10.1992 року, а от рішення суду про визнання клієнта недієздатним відсутнє.

Оцінивши обставини справи, зібравши необхідні докази та узгодивши з клієнтом правову позицію, працівником бюро було складено та подано до суду адміністративний позов про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії. Громадянин Т. є особою з інвалідністю другої групи, який відповідно до п. 1 ч. 9 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору за поданням до суду адміністративного позову.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 19 липня 2019 року у справі № 440/2158/19 позов було задоволено. Визнано протиправними та скасовано розпорядження Чутівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про призупинення виплат клієнту пенсії по інвалідності, а також визнано протиправним та скасовано рішення про відмову у поновлені виплати пенсії по інвалідності, зобов’язано поновити нарахування виплати пенсії.

Працівником бюро доведено суду, що документальних доказів на підтвердження визнання клієнта недієздатним в установленому законом порядку не має, що є підставою вважати що виплата пенсії по інвалідності була припинена пенсійним фондом безпідставно та не обґрунтовано.

Таким чином, завдяки кваліфікованим діям Миколи Убийсобаки  захищено інтереси особи з інвалідністю, поновлено нарахування та виплата пенсії по інвалідності.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу  громадяни можуть звернувшись до Котелевського бюро правової допомоги за адресою: селище Котельва, вулиця Полтавський шлях, 235, тел. (05350) 22-9-12.