У суді виграно справу щодо права на спадщину

5 березня 2018 року до Котелевського бюро правової допомоги за здійсненням представництва звернувся клієнт, якому державний нотаріус Котелевської державної нотаріальної контори відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на ½ частку земельної ділянки, після померлої матері та на ½ частку земельної ділянки, успадкованої братом після померлої матері, в зв’язку з відсутністю витягу із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Першим полтавським місцевим центром з надання БВПД видано наказ про уповноваження працівника відділу «Котелевське бюро правової допомоги» Миколу Убийсобаку на здійснення представництва інтересів особи в суді.

Представником бюро зібрано усі необхідні документи та після  підготовчої роботи складено і направлено до Котелевського районного суду Полтавської області відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України позовну заяву про визнання права власності на нерухоме майно.

В обґрунтуванні позовних вимог зазначено, що після смерті матері клієнт подав заяву до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, а його брат, який був зареєстрований на момент смерті зі спадкодавцем, фактично прийняв спадщину. Громадянин В. після смерті брата є єдиним спадкоємцем за законом  на  ½  частку земельної ділянки. Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. Відсутність витягу із Державного земельного кадастру про земельну ділянку не позбавляє клієнта права на спадщину, а тому рішення суду, яке набрало законної сили буде підставою для державної реєстрації спадкового нерухомого майна, що складається з земельної ділянки.

22 травня 2018 року рішенням Котелевського районного суду Полтавської області позов задоволено повністю.