В суді визнано право власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом

27 листопада 2018 року до Котелевського бюро правової допомоги за здійсненням представництва в суді звернувся клієнт, якому приватний нотаріус Котелевського районного нотаріального округу Полтавської області відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку.

Того ж дня Перший полтавський місцевий центр з надання БВПД видав наказ про уповноваження працівника відділу «Котелевське бюро правової допомоги», призначивши головного спеціаліста відділу Миколу Убийсобаку.

Відповідно до цивільного законодавства кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Після  підготовчої роботи фахівцем бюро було складено і направлено до Котелевського районного суду Полтавської області позовну заяву про визнання в порядку спадкування права власності на земельну ділянку.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що після смерті батька, клієнтка бюро є спадкоємцем за законом на спадкове майно, яке складається з земельної ділянки площею 6,0155 га, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Котелевської селищної ради Полтавської області. Для належного оформлення своїх спадкових прав громадянка Г. звернулася до приватного нотаріуса Котелевського районного нотаріального округу, який відмовив їй у видачі свідоцтв про право на спадщину за законом на спірну земельну ділянку, оскільки існує розбіжність площі земельної ділянки - у державному акті на право приватної власності на землю та у Витязі з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Площа земельної ділянки змінилась після виготовлення «Проекту землеустрою щодо впорядкування землекористування сільськогосподарського виробничого кооперативу «Батьківщина». При обробці матеріалів польових вимірів пройшли зміни в площі та конфігурації земельних ділянок власників земельних ділянок (паїв).

Відповідно до чинного законодавства право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

26 лютого 2019 року рішенням Котелевського районного суду Полтавської області позов задоволено повністю.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу  громадяни можуть звернувшись до Котелевського бюро правової допомоги за адресою: селище Котельва, вулиця Полтавський шлях, 235, тел. (05350) 22-9-12.