В суді встановлено додатковий строк на прийняття спадщини та факт родинних відносин на користь спадкоємця

До Котелевського бюро правової допомоги за здійсненням представництва звернувся клієнт щодо встановлення факту родинних відносин з двоюрідним братом для вступу в спадщину та визначення додаткового строку на прийняття спадщини.

В.о. директора Першого полтавського місцевого центру з надання БВПД видано наказ про уповноваження працівника відділу «Котелевське бюро правової допомоги» головного спеціаліста відділу Миколу Убийсобаку здійснювати захист інтересів клієнта в суді.

Громадянин звернувся до державної нотаріальної контори, яка відмовила у відкритті спадщини, так як ним був пропущений строк на прийняття спадщини, а також втрачений документ, який би підтверджував факт родинних відносин.

Після  підготовчої роботи працівником бюро складено і направлено до Котелевського районного суду Полтавської області відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України позовну заяву про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини та встановлення факту, що має юридичне значення.

В обґрунтуванні позовних вимог зазначено,що спадкова справа після померлого не відкривалася, спадкоємців які б мали право на обов’язкову частку у спадщині відсутні, клієнт є двоюрідним братом, але не має можливості посвідчити родинні відносини з останнім, оскільки не збереглось свідоцтво про одруження його матері, яке б посвідчувало її родинні відносини як рідної сестри та брата, який був батьком померлих.

Крім того, клієнт з поважних причин пропустив встановлений ст. 1270 ЦК України строк для подачі заяв про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті двоюрідного брата. Вищезазначені факти були підтверджені документально та показаннями двох свідків у судовому засіданні.

Відповідно до п. 24. постанови Пленуму Верховного суду України від 30.05.2008 р. за N 7 «Про судову практику у справах про спадкування» особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК.

06 жовтня 2018 року рішенням Котелевського районного суду Полтавської області позов задоволено повністю.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу  громадяни можуть звернувшись до Котелевського бюро правової допомоги за адресою: селище Котельва, вулиця Полтавський шлях, 235, тел. (05350) 22-9-12.