Визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням

Визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням

До Котелевського бюро правової допомоги за здійсненням представництва звернувся клієнт С., в житловому будинку якого була зареєстрована особа, яка фактично не проживала більше 3 років, і громадянин змушений сплачувати додаткові витрати на оплату житлово-комунальних послуг.

За результатами розгляду письмового звернення громадянина С. наказом директора Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги уповноважено заступника начальника відділу «Котелевське бюро правової допомоги» Миколу Убийсобаку на здійснення представництва інтересів особи в суді.

Працівником бюро на підставі поданих доказів встановлено, що громадянка М. не проживала у будинку без поважних причин більше 3 років, добровільно обравши собі інше житло, а тому відповідно до ч. 2 ст. 405 Цивільного кодексу України втрачає право на користування цим житлом.

Так, фахівцем бюро підготовлено та подано до Котелевського районного суду Полтавської області позовну заяву про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

В обґрунтуванні позовних вимог зазначено, що громадянин С. є власником житлового будинку, в якому зареєстрована громадянка М., яка не користувалась даним житловим приміщенням з 2015 року, переїхавши на постійне місце проживання за кордон..

Тому відповідно до чинного законодавства у зв’язку з відсутністю з громадянкою М. угоди про порядок користування житловим приміщенням; відсутність за зареєстрованим місцем проживання більше 3 років її та в домоволодінні особистих речей; неприйняття нею участі в утриманні та обслуговуванні житла та ведені спільного господарства, дає всі законні підстави для визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Рішенням Котелевського районного суду Полтавської області позовні вимоги  громадянина С. задоволено повністю: визнано громадянку М. такою, що втратила право користуванням житловим приміщенням.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу  громадяни можуть звернувшись до Котелевського бюро правової допомоги за адресою: селище Котельва, вулиця Полтавський шлях, 235, тел. (05350) 22-9-12.