Внутрішньо переміщеній особі встановлено факт смерті матері на тимчасово окупованій території України

Версія для друкуВерсія для друку

21 серпня 2017 року до Котелевського бюро правової допомоги за здійсненням представництва звернувся клієнт Ф., якому Котелевський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області відмовив в державній реєстрації смерті матері у зв’язку з тим, що не надано належних документів, передбачених законодавством України, для реєстрації факту смерті особи.

21 серпня 2018 року Перший полтавський місцевий центр з надання БВПД видав наказ про уповноваження працівника відділу «Котелевське бюро правової допомоги», призначивши головного спеціаліста відділу Миколу Убийсобаку.

Згідно ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України. Справи про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

Представником бюро було зібрано усі необхідні документи, та після  підготовчої роботи складено і направлено до Котелевського районного суду Полтавської області заяву про встановлення факту смерті.

В обґрунтуванні позовних вимог зазначено, що громадянка є дочкою матері, яка померла на тимчасово окупованій території, де вона отримала свідоцтво про смерть та лікарське свідоцтво про смерть, що засвідчує факт реєстрації смерті органом, що знаходиться на території самопроголошеного утворення, яке не визнано державою Україна.

Встановлення даного факту, що має юридичне значення, необхідне  для державної реєстрації смерті та отримання свідоцтва про смерть відповідно до чинного законодавства, а тому рішення суду про встановлення факту смерті відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» буде підставою для державної реєстрація смерті особи.

22 серпня 2018 року рішенням Котелевського районного суду Полтавської області заяву задоволено повністю та подано до негайного виконання.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу  громадяни можуть звернувшись до Котелевського бюро правової допомоги за адресою: селище Котельва, вулиця Полтавський шлях, 235, тел. (05350) 22-9-12.

 

 

Наверх ↑