Встановлення факту належності заповіту

Версія для друкуВерсія для друку

Встановлення факту належності заповіту

 

18 жовтня 2019 року до Котелевського бюро правової допомоги за здійсненням представництва звернувся клієнт, якому державний нотаріус Котелевської державної нотаріальної контори відмови у оформленні спадкових прав на майно після померлого батька, оскільки існували розбіжності у поданих документах.

За результатами розгляду письмового звернення громадянки Г. наказом директора Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги уповноважено заступника начальника відділу «Котелевське бюро правової допомоги» Миколу Убийсобаку на здійснення представництва інтересів особи в суді.

           Клієнт повідомив, що звернувся із заповітом до держаного нотаріуса щодо оформлення спадкових прав, але при перевірці документів нотаріусом було виявлено розбіжності у написанні імені та по батькові спадкоємця, така розбіжність не дозволяла нотаріусу видати  свідоцтво про право на спадщину за заповітом.

Так, фахівцем безоплатної правової допомоги у Котелевському районі було надано допомогу у формуванні запиту на проведення лінгвістичної експертизи, за допомогою якої пізніше було встановлено ідентичність ім’я та по батькові, які зазначені в заповіті з паспортом громадянки Г..

Також працівник бюро підготував та подав заяву до Котелевського районного суду Полтавської області про встановлення факту, що має юридичне значення. В обґрунтуванні позовних вимог зазначено, що громадянка Г. є спадкоємецею за заповітом на спадкове майно, однак при складанні та посвідченні заповіту невірно записані її ім’я та по батькові, тому державним нотаріусом і було відмовлено в оформленні спадкових прав. Все це дало законні підстави для звернення до суду оскільки від встановлення даного факту залежить виникнення громадянських прав особи та оформлення спадкових прав, отримання свідоцтво про право на спадщину за заповітом на спадкове майно.

Рішенням Котелевського районного суду Полтавської області позовні вимоги громадянки Г. задоволено повністю: встановлено факт, що заповіт дійсно складений на користь громадянки Г.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу  громадяни можуть звернувшись до Котелевського бюро правової допомоги за адресою: селище Котельва, вулиця Полтавський шлях, 235, тел. (05350) 22-9-12.

 

Наверх ↑