Встановлено факт родинних зв’язків з двоюрідною тіткою

Встановлено факт родинних зв’язків з двоюрідною тіткою

До Котелевського бюро правової допомоги звернулася громадянка Н. з питанням стосовно встановлення факту родинних зв’язків з двоюрідною тіткою.

За результатами розгляду письмового звернення громадянки Н. про надання їй безоплатної вторинної правової допомоги з вищезазначеного питання, наказом в.о. директора Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги уповноважено начальника відділу «Котелевське бюро правової допомоги» Ольгу Саєнко на здійснення представництва інтересів особи в суді.

Клієнтка бюро повідомила, що нещодавно дізналася про наявність спадкового майна, яке належало її  двоюрідній тітці по батьковій лінії, а саме: земельної частки (паю), яка знаходиться на території Решетилівського району Полтавської області. В зв’зку з поважними причинами – значним погіршенням стану здоров’я, у встановлений законодавством термін, особою не було подано заяву про прийняття спадщини, а інші спадкоємці  також не скористалися своїм правом на спадщину.

Під час підготовки матеріалів до суду було зібрано доказову базу майже до 1890 років з територій 3 районів Полтавської області. Працівник бюро отримала інформації з метричних книг для запису народжених, одружених, померлих парафіян православних церков, погосподарських книг органів місцевого самоврядування. Також було отримано експертні висновки лінгвістичної експертизи, проведеної Українським бюро лінгвістичних експертиз НАН України, здійснено ряд запитів до міграційної служби, відділів державної реєстрації актів цивільного стану, державного архіву.

18 серпня 2018 року набрало чинності рішення Котелевського районного суду на користь клієнтки бюро, якій заявлені вимоги задоволено повністю.

Громадянка Н. є особою, що має інвалідність 2 групи, тому на безоплатній основі отримала не лише вторинну правову допомогу, а й була звільнена від сплати судового збору.

Сьогодні в людини та її рідних з’явилася реальна можливість в найближчому майбутньому отримати у власність спадкове майно, про яке вони зовсім недавно навіть не знали.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу  громадяни можуть звернувшись до Котелевського бюро правової допомоги за адресою: селище Котельва, вулиця Полтавський шлях, 235, тел. (05350) 22-9-12.