Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів?

Версія для друкуВерсія для друку

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» та постанови Уряду «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» від 5 квітня 2017 року № 268.

 

Хто є дитиною, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів?

Дитина, яка внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту отримала поранення, контузію, каліцтво, зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, залучалася до участі у військових формуваннях або незаконно утримувалася, у тому числі в полоні.

 

Навіщо дитині статус?

Законом України «Про охорону дитинства» визначено, що діти, постраждалі внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту, отримують відповідний статус за рішенням органу опіки та піклування. У майбутньому мають з’явитись механізми державного захисту та догляду за такими дітьми, при цьому законним представникам постраждалої дитини слід заздалегідь подбати про збір необхідних документів на підтвердження негативного впливу збройного конфлікту на дитину.

За міжнародними стандартами таким дітям забезпечуються наступні гарантії: захист дітей в сім’ї; гарантії необхідного догляду і допомоги; доступність харчування, медичного обслуговування та освіти; заборона тортур, жорстокого поводження або невиконання обов’язків по відношенню до дітей; заборона смертної кари; збереження культурного середовища дитини; захист в разі позбавлення волі; надання гуманітарної допомоги і доступ гуманітарних організацій до дітей під час збройних конфліктів.

 

Куди звертатись з приводу надання статусу?

  • Для дитини, яка має довідку переселенця – в службу у справах дітей за місцем взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи;
  • Для дитини, яка не є переселенцем, але проживає на території, де проводилась антитерористична операція – в службу у справах дітей за місцем проживання або перебування.

 

Хто може звернутись від імені дитини?

  • Законний представник: батьки, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікун, піклувальник та інші особи в передбачених законом випадках;
  • У разі переміщення дитини без законних представників: родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування.

 

Чи може дитина звернутись самостійно до служби у справах дітей?

Так, за умови досягнення 14 років

 

Скільки часу розглядається справа?

Після надання до служби у справах дітей документів згідно переліку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 року № 268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів», рішення щодо надання статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з моменту реєстрації заяви.

 

З питання отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, звертатися до служби у справах дітей райдержадміністрації (вул. Полтавський шлях, 221, смт. Котельва, тел. (05350) 2-22-07.

 

 

Наверх ↑