Зміни щодо сплати єдиного соціального внеску самозайнятими особами в 2018 році

З 1 січня 2018 року зобов'язані сплачувати Єдиний соціальний внесок, крім фізичних особі-підприємців, в тому числі і тих, які обрали спрощену систему оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності , ще і члени фермерського господарства, якщо вони не є найманими працівниками, фізичними особами-підприємцями, головами фермерських господарств як юридичних, так і фізичних осіб- підприємців зі статусом сімейного фермерського господарства чи пенсіонерами (зміни по відповідних особах внесені Законом України від 03.10.2017 року №2148-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” ).

Так як відповідні особи є платниками єдиного внеску , то і зарахування страхового стажу здійснюється їм пропорційно сплачених внесків. Чим більший страховий стаж та дохід, з якого сплачений єдиний соціальний внесок, тим більша пенсія буде в майбутньому.

Кожна застрахована особа може самостійно переглянути свої доходи та стаж. Для цього необхідно звернутися в органи Пенсійного фонду України або при наявності електронно-цифрового підпису зареєструватись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Шановні громадяни! Тільки офіційно сплачені внески дають право на отримання соціальних гарантій та забезпечення свого майбутнього.

Чутівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області