Зміни щодо сплати єдиного соціального внеску самозайнятими особами в 2018 році

Версія для друкуВерсія для друку

З 1 січня 2018 року зобов'язані сплачувати Єдиний соціальний внесок, крім фізичних особі-підприємців, в тому числі і тих, які обрали спрощену систему оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності , ще і члени фермерського господарства, якщо вони не є найманими працівниками, фізичними особами-підприємцями, головами фермерських господарств як юридичних, так і фізичних осіб- підприємців зі статусом сімейного фермерського господарства чи пенсіонерами (зміни по відповідних особах внесені Законом України від 03.10.2017 року №2148-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” ).

Так як відповідні особи є платниками єдиного внеску , то і зарахування страхового стажу здійснюється їм пропорційно сплачених внесків. Чим більший страховий стаж та дохід, з якого сплачений єдиний соціальний внесок, тим більша пенсія буде в майбутньому.

Кожна застрахована особа може самостійно переглянути свої доходи та стаж. Для цього необхідно звернутися в органи Пенсійного фонду України або при наявності електронно-цифрового підпису зареєструватись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Шановні громадяни! Тільки офіційно сплачені внески дають право на отримання соціальних гарантій та забезпечення свого майбутнього.

Чутівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області

 

Наверх ↑