Знайомство з Котельвою

Версія для друкуВерсія для друку

Котельва

В Котелевському районі знаходяться 1 селищна та 9 сільських рад. Населення в Котельві 12499 чоловік, по району 20319 чоловік.

Котельва – селище міського типу, районний центр Полтавської області.

З півночі на південь селище перетинає автомагістраль Суми – Полтава.

Відстань від Полтави 65км, а до найближчої залізничної станції у місті Охтирка Сумської області – 35км.

Розташована Котельва у північно-східній зоні лісостепу, на лівих притоках Ворскли – тихоплинних річок Котельва та Котелевка.    

В районі знаходиться історико-культуриний заповідник «Більське городище».

В 2007 році 25 травня до 120 річниці від Дня народження нашого земляка відкрився музей двічі Героя Радянського Союзу, легендарного партизанського з’єднання  під час Великої Вітчизняної війни Сидора Артемовича  Ковпака. Його облаштовано в однойменній школі, де він навчався.

Музей поділений на два відділи-кімнати. Перший відді: «Котелевщина – батьківщина С.А. Ковпака», в основному за рахунок оригінальних експонатів розкриває історію краю. Другій частині музею зібрана вся інформація про Сидора Артемовича, як безпосереднього українського, військового діяча. У стекляних вітринах розміщені особисті речі, його одяг, зброя. Тут же зберігаються зразки військової зброї Великої Вітчизняної війни.

 

В Котельві проживав заслужений майстер народної творчості України Переяслівець Микола Дем’янович. Знайомство з творчістю Миколи Дем’яновича Переяслівця – це чудова можливість відкрити для себе унікальний талант майстра, який працював в рідкісній в наш час техніці маркетрі. Народився Микола Дем’янович у 1946 році в смт. Котельва Полтавської області. Займався маркетрі з 1981 року.

«Написані» маленькими шматочками шпону його роботи вражають незвичайною вивіреністю, гармонією колориту, живописною манерою виконання.

Прекрасне знання матеріалу, тонке відчуття багатства його колориту і віртуозне володіння технікою роблять твори майстра дійсно унікальними.

В районі діє осередок зеленого туризму «Скіфський похід». Контактний телефон : 0509022464 (Дрижирук Павло Миколайович)

Ворсклою на байдарці

 

Для прихильникiв активного вiдпочинку, для тих, хто бажае за невеликий час побачити якомога бiльше чудових краевидiв i познайомитися з багатьма цiкавими мiсцями, одним из найкращих видiв вiдпочинку є подорож на байдарцi. Звiсно, мається нa увазi не верткий спортивний човник а розбiрна туристська байдарка типу "Таймень" або ж "Салют", в якiй, крiм вас розмiстяться ще й двое-трое дiтей (вiком вiд 1 до 16 рокiв), два три чималi рюкзаки з усiм, що необхiдно для життя на природi, собака, жмут вудок и спiнiнгiв і вашi домашнi улюбленi капцi. Для вiдпочиваючих пропонуеться один из найцiкавiших і найживопишнiших стародавних куточкiв українськоi землi - долина рiчки Ворскли. Води її вважаються одними з найчистiших серед рiчок Європи. Поеднання чарiвної природи, численних iсторичних, архiтектурних і культурних пам’яток та традицийного колориту сiльскоi мiсцевостi створють тут унiкальнi можливостi для спортивних, оздоровчих та пiзнавальних подорожей, органiзацiю та проведення яких сподiваємось, полегшить викладений нижче опис запропонованого маршруту.

За однiею з легенд свою назву рiчка отримала вiд вислову "Ворскла!", такі слова начебто сказав Петро Перший, коли пiд час вiйни зi шведами, мандруючи рiчкою вiн втопив свою пiдзорну трубу. Рiчка є правою притокою Днiпра, розпочинаеться в районi росiйського мiса Белгород. Протiкає по Белгородськiй областi, Сумськiй і Полтавськiй областях України та впадає у Днiпро в Днiпродзержинське водосховище. Довжина рiчки бiля 425 км. У верхiвях рiчки на територiї Росiiї розташований державний заповiдник "Белогiря", що ранiше був вiдомий як заповiдник "Лiс на Ворсклi" (Борисiвський район).

Зеленi скарби долини Ворскли

 

 

Наверх ↑