Звіт про дотримання антикорупційного законодавства та виконання профілактичних антикорупційних заходів за друге півріччя 2016 року в Котелевській районній державній адміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

Робота з профілактики та протидії корупції серед державних службовців органів виконавчої влади  та посадових осіб органів місцевого самоврядування району в  ІІ півріччі 2016 року організовувалась та проводилась відповідно до плану заходів щодо запобігання корупції на 2016 рік, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації  від 04.01.2016 № 1.

Здійснено низку організаційних і практичних заходів щодо поліпшення стану справ з питань попередження корупційних проявів серед державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, ведеться робота щодо взаємодії з правоохоронними органами та районним судом.

Зокрема, робота спрямовувалась у відповідності з вимогами статей 2, 13, 25 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, Законів України «Про запобігання корупції», «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Артикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки», Постанови Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011 року № 1240 «Про затвердження Державної програми щодо запобігання і протидії корупції  на 2011-2015 роки», на виконання розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 20.08.2015 № 434 «Про Програму запобігання корупції у Полтавській області на 2015-2016 роки».

   На підвищення якості антикорупційної роботи були спрямовані такі антикорупційні заходи, які організовувалися та проводилися в райдержадміністрації у  ІІ півріччі 2016 року, а саме:

29 липня - проведено навчання головним спеціалістом апарату райдержадміністрації з державними службовцями відділу ведення державного реєстру виборців райдержадміністрації на тему: «Відповідальність за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення та усунення їх наслідків».

28 липня - при перевірці стану здійснення виконавчим комітетом Милорадівської сільської ради делегованих повноважень органів державної виконавчої влади перевірено стан роботи по запобіганню корупції в сільській раді.

07 липня - районній, селищній та 9 сільським радам надано для опрацювання та використання в роботі витяг з Кримінального Кодексу України.

22 липня – здійснено головним спеціалістом апарату райдержадміністрації перевірку у відділі освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації стосовно виконання ними антикорупційного законодавства.

04 липня - працівниками центральної бібліотеки проведено годину спілкування з відвідувачами на тему: «Подолання корупції та злочинності – ключ до розбудови України, як демократичної держави».

25 липня - на щотижневій нараді у начальника управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації було розглянуто питання про виконання вимог Закону України «Про державну службу», зокрема детально обговорено статті 38-49 щодо службової кар’єри.

28 липня - працівникам відділу освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації проведено навчання щодо вивчення нормативно-правових актів у сфері запобігання корупції.

06 липня – в районній газеті «Народна трибуна» № 53 (9868) опубліковано статтю « У протидії злочинності не повинно бути байдужих».

29 серпня - проведено навчання головним спеціалістом апарату райдержадміністрації з державними службовцями управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації на тему: «Правила етичної поведінки».

08 серпня - районній, селищній та 9 сільським радам надано для опрацювання та використання в роботі рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 17.06.2016 № 2 «Про затвердження Переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків».

17 серпня – нарада у керівника апарату райдержадміністрації з питання «Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення».

16 серпня – для працівників закладів культури, відповідальним за роботу по запобіганні корупції прочитано лекцію на тему: «Основні засади Закону україни 2Про запобігання корупції».

22 серпня - на щотижневій нараді у начальника управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації обговорено статті 50-55 Закону України «Про державну службу».

26 серпня - працівникам відділу освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації проведено навчання щодо процедури державних закупівель.

29 серпня – на нараді у начальника служби у справах дітей райдержадміністрації розглянуто питання про участь громадськості і заходах щодо запобігання та протидії корупції.

22 серпня – працівниками Більської сільської ради опрацьовано Закон України «Про запобігання корупції».

23 вересня - проведено навчання головним спеціалістом апарату райдержадміністрації з державними службовцями апарату райдержадміністрації на тему: «Правила етичної поведінки».

29 вересня - районній, селищній та 9 сільським радам надано для опрацювання та використання в роботі рішення Національного агентства з питань запобігання корупції "Про затвердження Порядку проведення перевірок Національним агентством з питань запобігання корупції".

12 вересня – головним спеціалістом апарату райдержадміністрації проведено перевірку щодо дотримання антикорупційного законодавства у відділу ведення державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації.

8 вересня – для учнів Котелевського ПТУ № 54 працівниками бібліотеки  підготовлено годину спілкування на тему: «Подолання корупції та злочинності – ключ до розбудови України, як демократичної держави».

28 вересня – працівники структурних підрозділів відділу освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації ознайомились та проаналізували текст Закону України «Про доступ до публічної інформації».

10 жовтня 2016 року – на нараді в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації головним спеціалістом апарату райдержадміністрації надано роз’яснення по питанню «Одержання подарунків державними службовцями у відповідності до ЗУ «Про запобігання корупції».

13 жовтня – у Котелевській райдержадміністрації проведено семінар - навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування на тему «Особливості електронного декларування».

19 жовтня 2016 року - головним спеціалістом апарату райдержадміністрації проведено семінар – навчання з питань запобігання корупції з працівниками фінансового управління райдержадміністрації на тему: «Відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання електронної декларації та реалізація статті 49 Закону України «Про запобігання корупції».

18 жовтня – головним спеціалістом апарату райдержадміністрації проведено перевірку щодо дотримання антикорупційного законодавства у Службі у справах дітей Котелевської райдержадміністрації.

27 жовтня - районній, селищній та 9 сільським радам надано для опрацювання та використання в роботі інформаційний лист щодо суб’єктів декларування та терміни подання електронних декларацій.

7 листопада 2016 року – на нараді в управлінні агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації головним спеціалістом апарату райдержадміністрації надано роз’яснення по питанню «Одержання подарунків державними службовцями у відповідності до ЗУ «Про запобігання корупції», по завершенню наради проведено перевірку управління щодо виконання вимог антикорупційного законодавства.

11 листопада головним спеціалістом апарату райдержадміністрації проведено перевірку стану здійснення виконавчим комітетом Більської сільської ради делегованих повноважень органів державної виконавчої влади. В ході перевірки надано роз’яснення вимог антикорупційного законодавства України.

18 листопада 2016 року - головним спеціалістом апарату райдержадміністрації проведено семінар – навчання з питань запобігання корупції з працівниками сектору містобудування, архітектури, житлово – комунального господарства Котелевської райдержадміністрації на тему: «Відповідальність за вчинення дій в умовах «конфлікту інтересів».

22 листопада 2016 року проведено оперативно – розпорядчу нараду у першого заступника райдержадміністрації про роботу із запобігання корупції в структурних підрозділах райдержадміністрації в 2016 році.

30 листопада - районній, селищній та 9 сільським радам надано для опрацювання та використання в роботі інформаційний лист щодо роз’яснення поняття «конфлікт інтересів».

05 грудня 2016 року райдержадміністрацією спільно з її структурними підрозділами, представниками територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій  проведено «круглий стіл» на тему: «Корупція – загроза правам та свободам людини».

08 грудня в ході проведення «дня апарату» в секторі культури, спорту та туризму райдержадміністрації проведено нараду, на якій надано методичну допомогу щодо додержання вимог антикорупційного законодавства України та ведення документації у даному напрямку.

16 грудня 2016 року – проведено перевірку в Секторі містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації щодо виконання вимог антикорупційного законодавства.

12 грудня 2016 року - головним спеціалістом апарату райдержадміністрації проведено семінар – навчання з питань запобігання корупції з працівниками апарату райдержадміністрації на тему: «Розгляд судових справ щодо корупційних правопорушень».

27 грудня - районній, селищній та 9 сільським радам надано для опрацювання та використання в роботі інформаційний лист щодо електронного декларування.

Протягом ІІ півріччя 2016 року райдержадміністрація тісно працювала в питанні профілактики корупції з Котелевським бюро правової допомоги. Так, спеціалістами були надані роз'яснення  норм чинного антикорупційного законодавства, проведені спільні заходи.

Проводилась антикорупційна експертиза 4 проектів нормативно-правових актів.

Структурні підрозділи райдержадміністрації, селищна та сільські ради щомісячно інформують райдержадміністрацію про проведену антикорупційну роботу.

З метою системного виконання поставлених завдань щодо протидії зловживанням у бюджетній сфері, посилено контроль за цільовим, ефективним  використанням бюджетних коштів з боку Полтавської міжрайонної державної фінансової інспекції в установах,  які утримуються за рахунок бюджету,  та на підприємствах,  організаціях, яким виділено кошти державою за відповідними цільовими програмами.

Фінансовим управлінням райдержадміністрації постійно проводиться профілактична робота по недопущенню фінансових правопорушень.

Для недопущення прийняття на службу осіб, причетних до діяльності кримінальних структур і тіньового бізнесу, запобіганню втягнення посадових осіб у протиправну діяльність, проводиться всебічне вивчення кандидатів на заміщення вакантних посад.

Суворо дотримуються вимоги законодавства щодо спеціальних обмежень при прийнятті та проходженні державної служби. Прийом на посади в структурних підрозділах райдержадміністрації та в органах місцевого самоврядування здійснюється шляхом конкурсного відбору. При прийнятті на державну службу та службу в органах місцевого самоврядування особи надають декларацію про доходи, зобов’язання фінансового характеру та майновий стан щодо себе та членів своєї сім'ї, яка зберігається у особовій справі посадовця.

Державними службовцями райдержадміністрації, які повинні були заповнити електронні декларації за 2015 рік на І етапі електронного декларування повністю забезпечено заповнення електронних декларацій.

За інформацією Котелевського районного суду, рішення щодо притягнення до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності за порушення вимог антикорупційного законодавства державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування не приймалися.

На веб-сторінці райдержадміністрації постійно поновлюється рубрика «Запобігання проявам корупції».

Протягом звітного періоду звернень та скарг від громадян підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців, органів місцевого самоврядування, в яких вбачається порушення державними службовцями антикорупційного законодавства, до райдержадміністрації не надходило.

Справи щодо спричинення істотної шкоди Державному бюджету України в судах за участю Котелевської райдержадміністрації протягом ІІ півріччя 2016 року не розглядалися.

Питання запобігання і протидії  корупції перебувають на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

 

 

Наверх ↑